Viedumu Vietne ar Sandi

2007-11-8

Budžets pieņemts, Kalvītis paliek

Filed under: Politika — Sandis @ 19:42

Šodien Saeima ar 54 pret 39 pieņēma Budžetu jaunajam gadam. Ja viņi nebūtu pieņēmuši, Kalvītis&Co automātiski tiktu atstādināti no amatiem, šobrīd Saeima ir nobalsojusi par uzticības izteikšanu. Tātad, nekas nemainās. Lai beidz sapņos dzīvot cilvēki, kas klausās Kalvīša paziņojumos atkāpties 5. decembrī. Kādēļ gan jāgaida vēl mēnesis? Tikpat labi kā viņš var atkāpties, viņš var arī neatkāpties – atradīsies vai tiks noorganizēts kāds alternatīvais variants “Kalvīt, beidz, nu paliec taču”, pēc kura Kalvītis arī labprāt paliks. Bet, ja nu viņa dienas ir skaitītas, tad vismaz mēnesi var kautko paveikt, ko nevar atlikt. Kas gan tas ir?

Diemžēl es neatbildēšu uz šo jautājumu, jo nezinu. Varbūt lielie čiekuri meklē kādu citu uzticamu sēdētāju Kalvīša vietā. Varbūt vēl visas zemdeķa mantas nav izdalītas. Varbūt Kalvītim patīk 5. decembris.

No TP ir iztriekti un aizgājuši traucējošie elementi, varbūt vēl kāds ir paslēpies, bet tas jau nu klusēs un zvērēs uzticību. Tātad viss kārtībā. Mazliet pašūpojām varu, mazliet aizstaigājām uz “lietussargu revolūciju”, bet tas arī viss. Neviens atklāti nesaka un nepieprasa “Kalvīt, mēs tev un tavai valdībai neticam, atkāpies”. Visi būvē lielos argumentus “tāpēc, ka nelegāli mēģināja atlaist Loskutovu”, “tāpēc, ka budžets netiks pieņemts” un aizklāti norāda uz Kalvīti kā visu to briesmu cēloni. Tagad? Budžets pieņemts, Loskutovs vēl strādā kur strādājis, Zatlers Saeimu neatlaiž.

Vēl oktobrī Saeimai uzticības reitings bija -38, bet valdībai -32. Tiesām, kuras piedzīvoja apkaunojošu triecienu pēc skandalozas telefonsarunu izdruku publicēšanas, oktobrī uzticības reitings bija -28, bet prokuratūrai -12,4. Tātad, ja sabiedrība uztver, ka tiesās notiek aizmuguriskas vienošanās, melošana un apzīmē to ar satraukumu -28, tad -32 un -38 nozīmē, ka sabiedrība piedēvē vēl lielākus noziegumus.

Ja tev neviens vairs neuzticas, bet tie visi ir iepriekš izteikuši savu uzticību tev kautko paveikt priekš viņiem… tad jau tu neko nevari vairs paveikt?

6. decembrī premjerministra krēslā vēl arvien sēdēs Kalvītis.

Advertisements

3 komentāri »

  1. 5. decembris ir datums, kad Kalvītis būs bijis premjers tieši 3 gadus laikam

    Komentārs by MrSmith — 2007-11-8 @ 23:17

  2. Tas ir variants, ka viņš grib atkāpties nostrādājis tieši 3 gadus. Tātad, ja es esmu slikts, es labāk atkāpjos, tad, kad ir smukāki datumi manā biogrāfijā…

    Komentārs by Sandis — 2007-11-9 @ 1:40

  3. Bet par gadu jau viņš laikam neko neteica, teica tikai, ka 5. decembrī.. varbūt kādu gadu arī atkāpsies 5. decembrī, nez, ko visi paši no zila gaisa sadomājušies kādu konkrētu gadu – šo..

    Komentārs by edgarsr — 2007-11-9 @ 13:36


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: