Viedumu Vietne ar Sandi

2007-10-21

Scenes of a Sexual Nature

Filed under: Filmas — Sandis @ 3:23

Sen neesmu ievietojis nekādu filmu aprakstu. Laikam nejutos, ka kāda filma būtu tā vērta. Beidzot vienu tādu pieminēt vērtu uzgāju noskatoties un patīkami pavadot laiku nolēmu, ka šī filma jāiesaka arī citiem. Tā kā Latvijas ierobežotajam kino lauciņam šis 2006. gada Apvienotās Karalistes ražotais darbs pavisam noteikti ir gājis garām, tad, iespējams, to ir noskatījušies vien cītīgie pornomāni, kas, ieinteresējušies nosaukumā, pēc tam smagi vīlušies neredzot nevienu pliku meiteni.

Scenes of Sexual Nature ir daudzas mazas noveles par randiņiem. Novelēs ir atspoguļots vairāku pāru attiecības, kas norisinās vienas dienas laikā vienā parkā. Varoņu likteņi nav sapīti, tikai daži no paralēlo stāstu varoņiem satiekās epizodiski, jo viss noveļu stāsts koncentrējās uz vienu būtisku detaļu – vīrieša un sievietes attiecības un notikumi satiekoties divatā. Var pat salīdzināt, ka tie ir mazi dažādu attiecību mikromodeļi par dažādu vīriešu un sieviešu uzvedību tiekoties vienam ar otru. Visi stāsti ir pietiekami mikroskopiski, lai rastos papildus jautājumi, kas tā arī netiks atbildēti, jo apskata attiecību tikai vienu mazu sīku posmu, taču pietiekami plaši, lai parādītu tās mazās sīkās ikdienas detaļas, problēmas un konfliktus. Turklāt caur noteikta humora un ironijas filtru. Protams, ka šī filma nav perfekta un neaplūko visu ko vien iespējams. Būšu pārdrošs un nosaukšu šo audiovizuālo vēstījumu par barību attīstītajām smadzenēm, tikai, lūdzu, nemētājiet mani ar tomātiem, ja tā neizrādās 🙂

Slavenākais no aktieriem ir Jūens Makgregors, taču arī pārējie aktieri pietiekami labi tiek galā ar savām lomām, radot tēlus, kuros daudzi var atpazīt vismaz daļu sevis un paskatīties no malas. Šī filma ir Apvienotās Karalistes taisīta un, lai arī tajā ir britu kultūra, tā nemazākā mērā neatgādina neko no popkorna kultūras. Laikam tieši tāpēc šo filmu nebūtu nemaz iespējams rādīt kinoteātrī, jo cilvēki to atstātu ar pārāk pozitīvu noskaņojumu.

10 no 10 pīrāgiem. IMDB.

Advertisements

2 komentāri »

  1. Filmu šogad rādīja Baltijas pērlē, zem tēmas “Pāri visiem aizliegumiem”.
    Nekas jauns, vienvārdsakot.

    Komentārs by Nils — 2007-10-21 @ 12:43

  2. Man likās jauns, nebiju uz Baltijas pērli.

    Komentārs by Sandis — 2007-10-21 @ 22:09


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: