Viedumu Vietne ar Sandi

2007-10-18

Pikets nogulēts :)

Filed under: Politika — Sandis @ 13:22

Pamodos šodien 7:30, paskatījos ārā pa logu – lietus rāmi sita pa palodzi. Sapratu, ka negribu iet mērcēties un aizmigu tālāk. Njā, izrādās bija sapulcējušies ap 5000 cilvēkiem. Tagad laiks nokaunēties 🙂 Tikai jūtu, ka šis nebūs pēdējais pikets šajā tēmā.

Tikko izlasīju mosties.org uzsaucienu, ka nevajag iet, galīgi nepiekrītu tur teiktajam. Mosties.org stāsta, ka to “organizē radikāļi-ultranacionālisti, večuki ar īsu atmiņu un dažnedažādi nelabie žurnālisti”, kā arī šī akcija ir līdzīga ar pret-Zatlera akciju, kuras rezultāts ir nekāds.

Lai arī man patīk mosties.org kritiskais diskurss un alternatīvā doma, šoreiz viņš oponē piedāvājot tikai “strausa taktiku”, t.i. iebāzt galvu smiltīs. Bailes no ievilkšanas neizprotamās politiskās spēlītēs – man liekas tas ir naivi bāzēts arguments uz to, ka ja tu nerēgosies, tevi nekas neskars. Politiskās spēlītes tiek spēlētas arī bez katra atsevišķa indivīda līdzdalības un mūsu atļauju tajās piedalīties neviens neprasa, kā vien mums atliek samierināties ar rezultātiem. Lai arī kurās spēlītēs tu izvēlēsies iesaistīties vai neiesaistīties, ar tevi tiks spēlēts arī neprasot tavu izvēli un pat neinformējot tevi.

Par Loskutova kā vainīgā/nevainīgā lomu šajā izrādē arī man nav nekādas nojēgas. Tikai apjausma, ka Kalvītis ir mēģinājis izjaukt varas balansu izdodot tiešu pavēli atcelt ārpus savas pilnvaras esošu tiesu varas pārstāvi un tagad ar visiem spēkiem tiek taisīts “juridiski pareizāks” atcelšanas ceļš. Lasot ģenerālprokurora Maizīša un valsts kontrolieres Sudrabas intervijas var secināt, ka pārkāpumi ir. Pieņemot, ka šie cilvēki redz valsts noslēpuma dokumentus un zin situāciju arī ārpus publiskās telpas, ir grūti saprast, kāpēc viņi saka, ka pārkāpumi ir “mazi” un “pietiek tikai ar rājienu”, ja premjers ir cītīgi paziņojis par “milzīgiem pārkāpumiem”. Ja vien premjers nemelo vai nepārspīlē. Ja viņš pārspīlē, tad atlaišanai ir arī kāds cits blakusiemesls, kas spiež viņu šādi rīkoties. Visdrīzāk tas nav likumīgs iemesls – katrā ziņā lielākā daļa nav informēta, kas tas tieši ir par iemeslu un tas rada bažas par nelikumīga iemesla klātbūtni.

Premjers, kas no izpildvaras iejaucas tiesu varā un tur savus darbību iemeslus noslēpumā, ir bīstams cilvēks. Tik bīstams cilvēks, ka rodas bailes, ka viņa darbība var ietekmēt arī tavu un manu dzīvi veidā kā mēs to neesam vēlējušies. Ko tad darīt? Rakstīt vēstules? Iet uz piketiem?

Var darīt abus. Cik man zināms arī uz vēstulēm var būt tikpat vienaldzīga reakcija kā uz piketiem. Tātad nedaram neko? Ja nedaram neko, lietas iet savā ceļā un nekas nenotiek. Es nevaru izdomāt kam tieši man jāsūta vēstule, lai paustu savu neapmierinātību par situāciju. Toties es varu izdomāt, ka, ja es aizietu pastāvēt stundu pie vienas mājas kopā ar vēl dažiem sakarīgiem, dažiem nesakarīgiem un dažiem politisko spēlīšu spēlētājiem, tad skudru pūznī, ko saucam par valsti, vismaz viens stiebriņš sakustētos. Varbūt tas stiebriņš drīz nokritīs atpakaļ, varbūt viņš tiks aiznests citur.

Par aplinkus piketēšanu – taisnība. Bet tauta kautkā laikam nevar saorganizēties uz tāpat vien pret-Kalvīša piketiem, viņiem vajag iemeslu – šoreiz, cilvēku, ko aizstāvēt – Loskutovu. Tikai, ja skaļi kliedz “nāc aizstāvēt Loskutovu pret Kalvīti” un tu nepievienojies tikai daļai “nāc aizstāvēt Loskutovu”, tad tu zaudē iespēju pievienoties “pret Kalvīti” daļai. Ja tu gribi protestēt, pret Kalvīti, tad jau tev ir zināmi savi iemesli?

Jūtu, ka šis nebūs vienīgais pikets. Šodien Saeimā Loskutova atstādināšana netika izskatīta un tātad zem šī karoga piketi varētu turpināties.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: