Viedumu Vietne ar Sandi

2007-10-2

Varbūt

Filed under: Cult.Pop., Sadzīve — Sandis @ 19:05

Šodien lekcijā Rūmnieks sāka runāt par randiņiem un ka meitenes izdodot true-false atbildes. Priekš mirstīgajiem – “jā” un “nē”. Kamēr viss mazuļu bars nervozi smējās par šo stāstu, kāds izteica atrunu, ka biežāk gan izskan “Varbūt”. Patiešām, šīs vārds arī ir smaga meiteņu leksikas daļa. Bet ko tas dod mums, kam nākas to izprast?

Varbūt nenozīmē ne jā, ne nē. Un tomēr, to var tulkot kā abus šos terminus. Par “jā” to var uzskatīt, jo nav jau pateikts nē. Tātad pastāv iespēja, ka ir izteikts aicinājums rīkoties. Savu rīcību var pat pamatot, sakot “bet tu taču atļāvi” jo nav pateikts nē. Skaitļos izsakot, ja 0 ir “nē” un 1 ir “jā”, tad “varbūt” ir 0,5, bet noapaļojot 0,5 ir 1, tātad “jā”. Diemžēl pieredze liecina, ka dažkārt pašas atbildētājas nav draugos ar šādu aritmētiku un neviļus liek padomāt, ka būtu ar mieru nosūtīt visus večus uz ziemeļpolu stumt ragavas. Ja varbūt ir varbūt, tad tas ir pa vidu – 0,5. Nevis dažreiz 0,4 uz dažreiz 0,6.

No otras puses, “varbūt” ir atteikums. Kāda velna pēc viņa neapstiprina, bet ņem mutē tādu nenoteiktību? Vai nu pārāk kautrīga, vai kautkas tomēr attur apstiprināt pilnībā. Šito pat var pārbaudīt uzdodot nebriesmīgus un netiešus jautājumus par personīgām īpašībām uz ko var saprātīgi atbildēt apstiprinoši vai noliedzoši. Vienīgais gadījums ir, ja seko “varbūt” ar pamatojumu kāpēc īsti nevar atbildēt līdz galam apstiprinoši.

Tad nu viedais secinājums – ja tev atbild “varbūt”, tad viņa nav tevis cienīga. Atteikums ir atteikums, piekrišana ir piekrišana, bet ja nezin ko grib un laipo starp diviem viedokļiem, tad nu cik daudz tāda zostiņa vispār var padomāt? Diplomātija jau laba lieta, kā saka, vilks paēdis un kaza dzīva, bet cik daudz tad var šļūkt cauri? Atbild tā, lai pēc iespējas vairāk iekrīt viņas maisā. Ja reiz nesaka kā ir tagad, tad diezvai teiks kādreiz tuvā vai tālā nākotnē turpmāk. Ja nākas dzirdēt “varbūt” vairāk kā divas reizes, tad tas jau ir tāpat kā nē.

Kāda saistība ar dzīviem cilvēkiem un aktuāliem notikumiem ir jāuztver kā tālu pastarpināta pie šī raksta, tas viss Rūmnieka un kāda “pieredzējušā” runas plūdu iespaidā.

Advertisements

9 komentāri »

 1. “Varbūt” ir 0,5. Tikai 0 ir “jā” un 1 ir “nē”. 😉

  Kaut gan principā, saskarē ar “varbūt” vēlams tomēr mēģināt paralelizēt klausīšanās un skatīšanās procesus. Koķets un smaidošs “varbūt” nozīmē, “jā, bet es atstāšu vietiņu intrigai – lai interesantāk un piemet vēl kādu komplimentu”. Toties nīgrs un negribīgs “varbūt” liecina par “liec mani mierā un lasies lapās”. Parasti šis “varbūt” tiek lietots situācijās, kad kavalieris ir pārāk uzmācīgs un atklāts “nē” šamo noteikti vēl vairāk iekvēldinātu uz cīņu. Tad nu tiek iegūts īslaicīgs atelpas brīdis, kad šams ar domu “tad tomēr man ir iespēja!” cilpo projām.

  Komentārs by Zete — 2007-10-2 @ 20:02

 2. Lielākās daļas taktika ar to Varbūt – īsti nevaru tev pateikt nē, jo esi šo to manā labā izdarijis. Tā kā man kaut ko vēl no tevis droši vien vajadzēs, tad teikšu varbūt. Ja baigi daudz uzplīsies, aizišu arī akut kur ar tevi. Bet neko vairāk. Lai tikai kontakts saglabājas, jo man tevi gan jau ka ievadzēsies, un tu man palīdzēsi, jo es taču tev patīku!

  Komentārs by Melnā Mamba — 2007-10-2 @ 20:18

 3. $a=’jā’;
  $b=’nē’;
  echo($a)|($b);

  Komentārs by BlackHalt — 2007-10-2 @ 23:11

 4. Hmm, man šāds `varbūt` vairāk saistās ar kvantu mehāniku – neesmu speciālists, bet, cik tālu es to saprotu, tad tajā eksistē tādi kvantu stāvokļi, kurus mēs nespējam izmērīt. Tur ir tāda lieta kā Šrēdingera kaķis – mums ir pilnīgi noslēgta kaste, kurā atrodas indes kapsula un kaķis. No ārpuses mēs nekādā veidā nevaram konstatēt, kas atrodas kastē. Ja kaķis kastē uzkaps uz kapsulas, no tās izlīs inde un kaķis, to apēdis, nomirs. Vērotājs no ārpuses nevienā laika momentā nav spējīgs atbildēt uz jautājumu: `Vai kaķis ir dzīvs?`.. Tātad kaķis varbūt ir dzīvs. Bet kvantu mehāniķi saka, ka šādā situācijā kaķis ir vienlaicīgi gan dzīvs, gan miris..

  Komentārs by TheVAL — 2007-10-3 @ 10:58

 5. žēl protams kaķa, bet tiesa, kas tiesa – nenoteiktības principi tagad zinātnieku vidū kļūst baisi populāri.

  Komentārs by Zete — 2007-10-3 @ 11:37

 6. Man jau liekas, ka “varbūt” mierīgi var dabūt pa “jā”, tikai jāmāk 😉

  Komentārs by Salviz — 2007-10-3 @ 12:58

 7. TheVAL, te Tev bilde:

  Komentārs by BlackHalt — 2007-10-3 @ 14:24

 8. Jā, nu tas video ļoti interesants, pat es nedaudz vairāk tagad izpratu kvantu mehāniku 😉

  Komentārs by TheVAL — 2007-10-3 @ 21:20

 9. šai jautājumā mans viedoklis ir tāds, ka dažkārt negribas apbēdināt kādu puisi, tāpēc labāk izvēlēties – “varbūt”, nevis kategorisku “nē.” Piekrītot Zetei, ka tad, ja šis “varbūt” izteikts ar smaidu sejā un flirtējoši, tad tas nozīmē jau vairāk piekrišanu. 🙂

  Komentārs by Thezeezee — 2007-10-4 @ 7:55


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: