Viedumu Vietne ar Sandi

2007-09-25

Maza revolūcija saules bateriju ražošanā

Filed under: Green energy — Sandis @ 17:51

Kolorādo Valsts universitātē izgudrota jauna saules bateriju paneļa tehnoloģija. Tagadējā kristālu silikona plānā uzklājuma vietā jaunie paneļi izmanto kadmija tellurīdu (es nezinu vai precīzs tulkojums). Joks tāds, ka šī materiāla maiņa samazina kopējās izmaksas par vienu vatu uz pusi no iepriekšējām izmaksām – tagad sanāk piecdesmit santīmu par 1 vatu viena lata vietā. Ar ražošanu nodarbosies AVA Solar un tiek solīts, ka šī gada beigās būs pieejami 42 x 42 cm paneļi, bet līdz ar nākamā gada beigām pārdošanā būs arī 120 x 60 cm paneļi.

Tomēr, tas nebūt nav milzīgs lēciens saules baterijām, toties izmaksu samazināšana nozīmē lielāku noietu un tehnoloģijas turpmāku attīstību. Sākotnējais avots.

Papildināts: Izrādās, Kadmija Tellūrīds ir toksiski bīstams un rets kristāls. Tātad šāda ražošana pēc kāda laika varbūt kļūs dārgāka materiāla nepieejamības dēļ…

3 komentāri »

  1. Ņemot vērā , ka mums tūlīt nogriezīs Ignalinas AES, tad gribētos zināt kā, kur var iegādāties un cik maksā šādi paneļi. Kādas tiem garantijas? Cik ilgi un cik ekonomiski strādā? Vai tiem vajag tikai sauli vai pietiek ar gaismu? UTT.

    Komentārs by lauris — 2008-01-10 @ 14:20

  2. Saules bateriju paneļi tomēr ir dārga manta par to, ko viņi dod pretī. http://www.deltars.lv var redzēt cik tādas mantas maksā Latvijā un cik pa to cenu saražo, turpat arī vēja ģeneratoru cenas. Pēc teorijas, tādu vēja agregātu gan vajadzētu varēt pašam uztaisīt, bet tas jau pavisam cits jautājums.

    Komentārs by Sandis — 2008-01-10 @ 17:48

  3. Papildus: daudzi spaida uz deltars.lv linku, bet tas nav vienīgais (un lētākais) saules bateriju piegādātājs LV. Iesaku arī http://www.elfa.lv un iedomīgo Kraftcom, kas uzskata, ka arī par cenu informāciju jāmaksā. Tāpat arī ir kerveju.lv, SIA NSI un FAN. Googlē ir vēl visādi citādi.

    Komentārs by Sandis — 2009-03-19 @ 0:25


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: