Viedumu Vietne ar Sandi

2007-09-7

Ments pie pakaļas

Filed under: Sadzīve — Sandis @ 11:34

Vakar nācās novērot interesantu situāciju pie operas. Pa ielu slāja sieviete. No visām citām sievietēm šī atšķīrās ar ļoti ļoti novalkātu un netīru apģērbu, taukainiem matiem, salīdzinoši lielu vecumu, kas jau ļauj viņu saukt par vecenīti un reibumu. Redzēt šādus ubagus, bomžus Rīgā nav liela māka – viņi vienkārši ir. Bet šai savā ziņā nebija paveicies.

Nezinu kādi Rīgā ir likumi un man arī neinteresē kādi tie ir. Aiz sieviņas pacietīgi slāja melno esesiešu pūlis – divas pašvaldības policistes savās melnajās formās rokās turot protokola lapas. Turklāt visu laiku mudināja sieviņu “nu apsēdies, lūdzu”. Tas man lika loģiski noprast, ka aizturēt var tikai “uz ielas sēdošus ubagus”, jo pārvietoties pa Rīgas ielām itkā ir atļauts visiem.

Labākais bija tas, ka sieviņa saprata, ka viņa ir sprukās, bet padoties nebija viņas garā. Alkoholiskā ietekme traucēja viņai pārvietoties taisni, toties viņa gāja, nepārtraukti palūkojoties atpakaļ uz savu konvoju un klusējot turpināja gāzelēties uz priekšu. Viņa nebļāva, jo tad iestātos atbildība par sabiedriskās kārtības traucēšanu. Tikai viņas izspiestās acis un smagā elpošana liecināja, par cītīgu pēdējo spēku sakopošanu šajā cīņā ar zaļo pūķi, melnajām maitām un garo ceļu.

Šo izrādi es neredzēju līdz galam, jo devos tālāk. Varbūt viņa beidzot padevās un apsēdās. Varbūt viņa izgāja cauri visai Vecrīgai. Varbūt viņu aizturēja par citu pārkāpumu. Bet tik acīmredzamu un patiesu “cīņu” reti var redzēt.

Advertisements

3 komentāri »

  1. Es ar nepadotos 😀

    Komentārs by Salviz — 2007-09-7 @ 12:46

  2. Bēdīgi.

    Komentārs by BlackHalt — 2007-09-7 @ 13:43

  3. Katrs dzīvo kā prot…

    Komentārs by Melnā Mamba — 2007-09-10 @ 21:51


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: