Viedumu Vietne ar Sandi

2007-09-7

Govju pases

Filed under: Izklaide, Tech — Sandis @ 14:50

Indijas Rietumbengālas apbabala robežsargi šobrīd izsniedz govīm viņu ID dokumentus, lai samazinātu govju kontrobandu pāri robežai uz tuvējo Bangladešu. Saimnieki ar govīm ir izveidojuši diezgan lielas rindas pie vietējām foto studijām, lai varētu nofotografēt govi ID dokumenta izgatavošanai. Visa pamatā ir fakts, ka katru dienu tūkstošiem govju tiek nelegāli pārvestas pāri Indijas robežai uz Bangladešu, bet Indijas likumi aizliedz jebkādu govju eksportu ārpus valsts sakarā ar to, ka govs Indijā ir svētais dzīvnieks. Laminētajā dokumentā bez fotogrāfijas ir pieminēts govs dzimums, krāsa, augums un ragu garums. Dokuments būs derīgs divus gadus. Pēc tam laikam visi dzīvnieki tiks bildēti vēlreiz 😀

Oriģinālā ziņa.

Bezjēdzīgs notikums – kā būtu ar govju DNS un naga nospiedumu datubāzi? 😀

Advertisements

8 komentāri »

 1. Pavisam normāla lieta. Pie mums ir zirgu pases. Tur būs govju pases. Pirmskara Latvijā arī bija zirga pases. Pašlaik fotogrāfijas gan nav nepieciešamas, bet pirmskara Latvijā arī tām bija jābūt 🙂

  Komentārs by Kaspars Foigts — 2007-09-7 @ 15:26

 2. Drīz katram kāmim vajadzēs notariāli apstiprinātu pilnvaru šķērsot valsts robežu sava aizbildņa uzraudzībā…

  Bet ar tām govīm jau tas triks ir tāds, ka ja katru dienu 1000 govis nelegāli tiek vestas pāri, tad eksistē miljoniem govju ko pārvest. Pat nobildējot vienu, izmērot viņas ragus un izsniedzot pasi, netiek garantēts, ka govs identitāti varēs pierādīt. Var taču būt vienādas krāsas, ragu garuma un kopējā izskata govis… Es, piemēram, laukos nespēju atšķirt vietējos brūnos ragulopus vienu no otra.

  Komentārs by Sandis — 2007-09-7 @ 15:36

 3. Visiem dzīvniekiem, kuriem tiek izsniegta pase, papildus minētajiem parametriem ir arī reģistrācijas numurs, kurš tad arī tiek ierakstīts pasē un kaut kādā veidā uzzīmēts arī uz dzīvnieka.

  Komentārs by Kaspars Foigts — 2007-09-7 @ 15:42

 4. Interesanti. Ja govis tiek izvestas kontrabandas ceļā, tas nozīmē, ka šamās tiek izvestas slepus. Tātad – ja slepus, tad neviens viņas neved pār robežpunktu, bet gan “caur mežu”. Kā pase, var nodrošināt govs neizvešanu no valsts “caur mežu”? Slepeni es pati varu pāri robežai tikt ar vai bez pases. Neizprotu, kā tas risinās problēmu.

  Komentārs by Zete — 2007-09-7 @ 16:47

 5. Ja būtu izlasīts arī raksta vidus nevis tikai sākums un beigas, tad arī būtu skaidrs, kā un kāpēc tieši šāds identifikācijas līdzeklis ir izvēlēts un ko ar to grib panākt.

  Komentārs by MrSmith — 2007-09-7 @ 18:46

 6. Orģinālo rakstu nelasīju, šajā tas nav pateikts. neko nezinu 😛

  Komentārs by Zete — 2007-09-8 @ 22:22

 7. Tas bija teikts raksta autoram 😉

  Komentārs by MrSmith — 2007-09-10 @ 15:06

 8. Raksta autors iedeva linku uz pilno rakstu un pats pabrēkalēja par viņaprāt “svarīgāko”. Tas, ka govis tiek transportētas un uzturētas vietējos pierobežas Indijas ciemos, manuprāt nepadara lielākas iespējas atpazīt pareizo govi pēc foto.

  Komentārs by Sandis — 2007-09-10 @ 15:20


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: