Viedumu Vietne ar Sandi

2007-08-29

DIY Grozs

Filed under: Tech — Sandis @ 20:23

Beidzot ir realizējies viens no cerētajiem pasākumiem vairāku gadu garumā. Sētā jau sen mašīnu novietnes priekšā tika izklāts betona segums pietiekami lielā izmērā, lai tur varētu daudz ko darīt. Placis nav liels, tajā var novietoties tikai viena ar pusi automašīna. Bet tajā brīdī, kad to betonu klāja, bija jau skaidrs, ko šeit varēs darīt vēl bez mašīnu braucināšanas. Te varēs spēlēt basketbolu, tikai jāuzstāda grozs.

Jāpiemin, ka mājas tuvākajā apkārtnē ir divas basketbola laukumu vietas, taču tās abas sirgst ar pataloģisku grozu nolūšanu. Bet nu jau dažus gadus grozs bija tā arī palicis idejas līmenī un brīvā laika, lai ar ko tādu nodarbotos, paliek arvien mazāk. Bet šoreiz man gadījās atvaļinājums, ideju atbalstošs brālis, vēlme trenēt rokas un daļa vajadzīgo būvmateriālu – divas spāru sijas, pāris bomīši (kantaini dēļi, latas). Simptprocentīgajā pa divdesmit trijiem latiem tika sagādāts grozs (ar spec atsperi, lai var karāties), Delve 2 nopirkti L veida stiprinātāji, skrūves un no tuvākajiem labvēļiem sadabūta bieza (~2cm) ūdensizturīgā un triecienizturīgā finiera plātne (kas tāpat maksā 30ls).

No wikipedia tika uzzināts, ka grozam jābūt 3,05 metrus virs zemes un 1,2 metrus no laukuma malas. Tika izveidota sekojoša konstrukcija – uz ~5 metru sijas šķērsām pašā augšā tika uzskrūvēta lata, tā ar pārkari 1,2 metri vienā pusē un atlikušais no 2,4 metriem otrajā pusē. 60 centimetrus zem augšējās latas tika uzskrūvēta otrā lata kopējā garumā 1,8 metri un pārkari vajadzīgajā pusē 1,2 metri. Pie pretējās puses dēļu galiem šķērsām 45 grādos tika piesistas atstutes. Tādā veidā iztaisīti divi stabi. Pēc tam tie stabi ierakti zemē tā, lai apakšējā lata būtu aptuveni 3 metrus virs zemes (1 metrs ierakts).

Uz zemes tika saurbti groza caurumi un pieskruvēti augšējie L veida turētāji pie finiera plāksnes, pēc tam attiecīgi plāksne tika uzkarināta uz latu galiem un pieskrūvēta pie tiem. Pēc tam arī pieurbti caurumi apakšējo latu turēšanai un saliktas skrūves. Pēdējais tika pieskrūvēts grozs un no finiera plāksnes atgriezuma piesista atstute tās konstrukcijas otrā galā. Viss, novācām “būvlaukumu” un sākām spēlēt basi 🙂

Secinājumi. Pirmkārt, iespējams, ka nevajag mājas apstākļiem likt FIBA noteikumiem atbilstošu grozu. O’Nīls, Mins un Biedriņš varbūt brīvi jūtas, bet nu man vēl kādu laiku būs jāpatrennē leciens, lai izmēģinātu groza iekarāšanās atsperes efektu. Bet no otras puses, tas atkal ir labs treniņš, jo pamatā jau taisa grozus, kas atbilst noteikumiem. Otrkārt, kopējais patērētais darba laiks teorētiski bija 3 stundas, bet praktiski 3 dienas. Kas tie pa laika apstākļiem, kad dažas minūtes spīd saule un tūlīt sāk līt lietus? Darba laiks tika papildināts ar papildus izklaidēm savākt un novākt elektroinstrumentus. Un tiklīdz jau ielīdi kautkur zem jumta, tad jau visdrīzāk sāc darīt ko citu un uzreiz pēc lietus beigām atpakaļ nenāc. Treškārt, spēlēt ir labi bez gala – pēc divām spēlēm līdz 50 punktiem biju saturīgi piekusis.

Izmaksas:
23 Ls grozs
2 Ls skrūves
x lati vecās sijas un latas
x lati uzdāvināts finiera plāksnes nozāģēts atlikums (30 Ls veikalā jauna plāksne 3 vajadzīgo groza vairogu izmērā, netiek zāģēta)
x lati elektrība
x lati esošie instrumenti
bezmaksas darbs
Kopā 25 Ls apzinātās minimālās naudiņas.

Advertisements

2 komentāri »

  1. kārtējā blogeru slimība!! vai tiešām tik grūti bildi pievienot?

    Komentārs by lops — 2007-08-30 @ 8:57

  2. Nu monstrs kārtīgs!

    Komentārs by TheVAL — 2007-08-30 @ 11:21


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: