Viedumu Vietne ar Sandi

2007-07-19

FK Rīga 2:0 FK Jūrmala

Filed under: Sports — Sandis @ 19:37

Grib jau tā LFF daudz mums laba – pārceļ maču laikus, lai visi varētu redzēt pēc iespējas vairāk futbola spēļu. Bet paspēt uz 17:00 uz LU stadionu šodien man bija neiespējami. Atnācu tikai tad, kad otrais puslaiks jau bija iesācies. Un ko es redzēju lielajā laukuma tablo? 0:0 – tātad nekas nav palaists garām.

Es nezinu kā ar pirmo puslaiku, bet otrajā puslaikā laukumā bija manāma vēja ietekme, kas traucēja Jūrmalai uzbrukt. Vai tas traucēja Rīgai uzbrukt pirmajā puslaikā – man paliek noslēpums.

Sāku skatīties un pirmais iespaids bija tāds, ka Jūrmala spiež Rīgu. Bet nekā, pēc pāris ne īpaši labām izdevībām Rīga pierādīja, ka tas ir mirkļa iespaids un lielākoties atlikušo puslaiku dominēja pie Jūrmalas vārtiem. Vispirms bija skaists stūra sitiens pēc kura Jūrmalai ļoti noveicās, ka trīs Rīgas spēlētāji lecot neaizskāra bumbu – viņi bija pirmie ar galvu vārtu priekšā un pāris centimetri atvērtu rezultātu. Bet nekā, pirmos vārtus Rīga guva gandrīz tieši tādā pašā situācijā, tikai šoreiz precīzs bija lielais Landirevs ar galvu raidot bumbu garām vārtsargam. Ļoti kolorīti šo notikumu “pārcieta” līnijtiesnesis, kuram tika veltīts Jūrmalas fana uzsaukums “Ti tut flažkom mašiš a v afrike ģeķi goladajut!!!”. Jūrmalas fani vispār ļoti dzīvi un daudz stāvos šajā mačā komentēja tiesnesi.

Tūlīt pat pāris minūtes vēlāk Landirevs vēlreiz attapās vārtu priekšā, šoreiz ar bumbu un tikai vienu aizsargu aiz muguras. Kā nu tas gadījās un tāpat vien jau negadījās, ka masīvais krievs saļima soda laukumā. Es atrados tādā pozīcijā, ka nevarēju pateikt vai grūda vai celī sita… kāds gājis aktierskolā, bet tiesnesis redzēja tur 11 metru soda sitienu (Un saņēma daudz kolorītu repliku). Tas tika realizēts un rezultāts kļuva 2:0, tāds tas palika arī līdz spēles beigām – vairāk izdevību gandrīz nebija, izņemot pašās beigās, bet par to papildus stāsts.

Papildus stāsts ir par galveno tiesnesi, kas šosezon aizvadīja pirmo spēli Virslīgā (eSports.lv informācija). Dažās epizodēs, kur sita pa kājām, kartiņas neparādījās. Dažās epizodēs nebija vispār svilpes. Taču apgalvot, ka tiesnesis tiesāja kādam par labu, noteikti nevar. Tomēr gribās īpaši izcelt spēles pēdējo momentu. Jūrmala bija uzbrukumā pie Rīgas vārtiem, spēlētājs (18.numurs, varbūt Daņilovs) jau bija gatavs sist, bet tiesnesis sāk svilpt spēles beigas. Kamēr viņš svilpj trīs svilpienus (2 īsos un 3. garo), spēlētājs izdara sitienu. Bumba trāpīja pa vārtu stabu, taču noteikti varētu parunāt par dzīvi, ja bumba būtu trāpījusi vārtos.