Viedumu Vietne ar Sandi

2007-07-12

Olimps 1:2 Jūrmala

Filed under: Sports — Sandis @ 19:49

Es aizgāju uz to spēli uz ko plānoju, ka aiziešu. Lietus nelija, saules arī nebija, bet ja reiz gribās redzēt, tad jāredz. Ieeja bez maksas, tad nu vienkārši nevar neiet. Pēdējo vietu sacensība parasti ir tikpat spraiga kā augšgalā – katrs punkts atņemot sev līdzīgajiem ir dārgs.

Secinājumi pēc spēles ir dažādi. Pirmkārt, Olimps varēja uzvarēt. Bija momenti, kur spēlētāji vienkārši aizsita garām. Bija viņiem pat moments, kad viens no bišķi tuvāk kā centra mēģināja smuki bumbu pārcelt pāri Jūrmalas vārstsargam, kas bija izgājis no vārtiem. Diemžēl viss garām. Savukārt Jūrmalai 23. minūtē Jurģa Kalna reids caur centru vainagojās ar pirmajiem vārtiem. Arī Jūrmalai pret Olimpu bija daudz momentu, kā pirmajā tā otrajā puslaikā. Tikai viņiem vairāk sekmējās un jau 60 minūtē Daņilovs no stūra sitiena iesita bumbu vārtos. Es nezinu vai kāds vēl pieskārās bumbai, jo tur bija bars, kas “stūma” bumbu vārtos, bet katrā ziņā vārti tika pierakstīti sākotnējam sitējam. Jūrmala, izvirzījusies vadībā 2:0, nedomāja apstāties un turpināja uzbrukt.

85. minūtē Olimpam beidzot izdevās smuks izgājiens vienam uzbrucējam pret vārstargu taisni pa laukuma centru, bet sadursmē ar no aizmugures pieskrējušo aizsargu, uzbrucējs krita un tiesnesis iedeva 11 metrīgo. Es īsti nezinu vai aizsargs paklupināja uzbrucēju, vai uzbrucējs pats krita, vai tiesnesis redzēja momentu (viņš bija pie centra līnijas), vai uzdāvināja vienus vārtus. Katrā ziņā kontakts bija un pēc tāda pavērsiena spēlē pēc realizētā 11 metru soda sitiena rezultāts kļuva vairs tikai 2:1 par labu Jūrmalai.

Tūlīt pēc 3 minūšu pieliktā laika otrajā puslaikā spēles galotnē parādījās odziņa. Olimps metās uzbrukumā un izcīnīja stūra sitienu. Un turpināja izspēlēt stūra sitienus līdz pat pieliktā laika beigām (šķiet, kādas 6 minūtes). Tiesnesis ļāva izspēlēt standartsituācijas līdz galam. Kopumā bija kādi četri vai pieci stūra sitieni kur uz pretinieku vārtiem bija atnācis arī Olimpa vārtsargs Māliņš. Divas reizes Olimps izcīnīja iespēju sist netraucētu sitienu ar galvu, bet divas reizes bumba lidoja vārtiem garām (vienreiz vēl pa ceļam trāpot Jūrmalas spēlētājam). Jūrmala tā arī nespēja neko izdarīt kā vien izspēlēt bumbu aiz vārtu līnijas.

Ko tad es varu teikt par komandām. Uz šo spēli bija tāda cerība, ka Olimps šeit varētu iegūt savus pirmos trīs punktus sezonā, bet Jūrmala izskatoties švaki, jo zaudējusi divas pēdējās spēles. Man izskatījās, ka Olimpam vēl augt un augt spēles prasmē, bet Jūrmalai vajadzētu mācīties no Olimpa entuziasmu. Šķiet ka Olimpiešiem ir grūtības ar fiziskajiem treniņiem, jo Jūrmala diezgan burtiski viņus buldozerēja un mētāja pa laukumu. Tehnika bija diezgan dažādā līmenī – Olimpā bija daži, kas spēja parādīt arī šādus tādus bumbas pārvaldes tehnikas uzplaiksnījumus, kas, diemžēl, dažkārt mijās ar bumbas zaudēšanu un neprecizitātēm. Kā jau teicu – divcīņās visbiežāk uzvarēja Jūrmala, jo viņi pat izskatījās “resnāki” un “masīvāki” par Olimpu… bet ko tad es vispār gaidīju no jauniešiem 🙂 Neskatoties uz to Olimps spēja izveidot pāris labus uzbrukumus un spēle vispār neritēja sēžot aizsardzībā. Drīzāk cīnoties laukuma vidusdaļā.