Viedumu Vietne ar Sandi

2007-07-9

Virslīga trešā riņķa sākumā

Filed under: Sports — Sandis @ 18:15

Ilgi neesmu rakstījis par Latvijas Virslīgu. Kopš salauzu kāju neesmu bijis ne uz vienu spēli, bet tagad jau braši staigājot uz abām kājām ik pa laikam pārskatu spēļu kalendāru, lai atrastu tuvāko sev piemēroto spēli. Ja var ticēt kalendāram, tad iešu skatīties JFK Olimps – Jūrmala, ja pareizi zinu, tad Daugavas stadionā pulksten 18:00. Tajā pašā laikā notiek arī spēle Ventspils – Skonto, ko rāda pa TV, bet klātienē vērot cita sajūta.

Turnīra tabulai sekoju līdzi. Metalurgs šobrīd ir pirmajā vietā, viņiem seko Rīga. Rīgai par divām spēlēm mazāk, bet pat ja viņi uzvar divas nākamās spēles, Metalurgam ir par 3 punktiem vairāk. Bezvārtu neizšķirtu starp Rīgu un Ventspili vēroju šosvētdien pa TV. Izdevības bija abiem, neviens nejūtās kā zaudētājs un cīnījās kā līdzīgs ar līdzīgu (cik nu lempīgi tas sanāca). Trešajā vietā ir Skonto, kuriem ir vienāds punktu skaits ar Rīgu, bet divas spēles vairāk. Ventspils ar diviem punktiem mazāk ir ceturtie. Tad punktu ziņā sākas kritums, piektā vieta Jūrmala atpaliek no ceturtās par desmit punktiem. Turpat seko Dinaburg, tad vēl viens atrāviens un Daugava ar Olimpu beigās.

Ambiciozā Daugava laikam gatavojas ilgtermiņa spēlēšanai, lai gan izklausās iespaidīgi, ka viņi pieņēmuši kādu jauniņo, kas ostījies pa Vācijas zemākajām līgām un pat uzspēlējis Ajax jauniešu sistēmā (esports kautko tādu rakstīja). Lai jau aug, bet vai miljonārs taisās gaidīt? Par solīto celtniecību neko vairāk neesmu dzirdējis, vai nu ceļas, vai nu nekā 😉

Šogad beidzot Dinaburgas ceturtā vieta tiks gāzta. Rīga ir ieskrējusies, Jūrmala arī – totalizatora blēžiem drīz nāksies piedomāt, spēlēt līgā kur ir totalizatori vai nē. Nākamgad rādās, ka viņi netiks starptautiskajos kausos, tas noteikti sitīs pa viņu kabatām. Nav kausu, nav toķika, vajadzēs derēt uz Virslīgas spēlēm 🙂

Ventspils izskatās švaki. N’Deki, šķiet, ir piemeklējusi tā pati slimība, kas Ngumbatu – pēc spīdošās spēles sākās lejupslīde. Vai tas nozīmē, ka Latvijā talanti dziest? Kurš ir tas dzēsējs (pareizāk sakot, vai viss kārtībā ar treniņmetodēm vai ko tādu)? Varbūt puisis gribēja paspīdēt, dabūt biezu līgumu Krievijā vai kur citur (Ņūkāslā, piemēram) un fiksi notīties, bet kad nesanāca, tad sašļuka. Kautkā neticās, ka profesionāļi tā darītu. Tagad, kad viņš sēž uz soliņa un rādās, ka forma ir kritusies, var izdarīt secinājumu – N’Deki un Gorkšs deva milzīgu iespaidu uz Ventspils rezultātu. Bet vai Ventspils ir jau bezcerīgi atpalikusi komanda?

Skonto trešajā vietā ir nogaidošā pozīcijā. Spēlējot ar jaunajiem futbolistiem un labākajiem no vecajiem, attīrītais sastāvs nav zaudējis cerības pacīnīties par pirmo-otro vietu. Jā, Metalurgs ir atrāvies, tāpat arī Rīga rāda lielisku rezultātu. Bet ja kāds no viņiem sāks buksēt, Skonto atrodas tādā pozīcijā, lai cerētu uz augstāku vietu.

Rīga, kā jau šīssezonas pārsteigums, cīnās par pirmo vietu ar Metalurgu. Tiesa, Metalurgs rāda aizvien stabilāku spēli un ir jau iekrāts lielāks punktu pārsvars, bet tas nav tik liels, lai nejustu Rīgas elpu pakausī. Zeļkēvičs reiz teica, ka turnīra tabulā neesot jāskatoties. Domāju, ka līderu nasta ir smaga un Rīga izies uz visu banku, lai pirmoreiz izcīnītu titulu. Visi tie leģionāri, kas sapulcējušies, gan jau ka grib te dabūt arī kādu titulu, nevis tikai jautri padzīvot.

Sezona pāri pusei un intriga turpinās 🙂

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: