Viedumu Vietne ar Sandi

2007-07-9

Shaun of the Dead

Filed under: Filmas — Sandis @ 18:44

Nesen rakstīju par Hot Fuzz, britu action-komēdiju. Šajā nedēļas nogalē izdevās noskatīties filmu, kas uzņemta pirms Karstās Policijas… ar gandrīz tiem pašiem aktieriem. Galvenajā lomā Saimons Pegs, duetā viņam Niks Frosts, kas viņa partneris Hot Fuz’ā, sīkākas lomās Martins Frīmens, Bils Nigijs šoreiz ir patēvs un … līķis.

Šauns (Pegs) ir 29 gadīgs “vecākais” pārdevējs elektropreču veikalā, kur citi darbinieki ir ap 17 gadiem. Viņam reti kas sanāk, kur nu vēl atcerēties – meinstrīma neveiksminieks. Viņš kopš studiju laikiem dzīvo vienā mājā kopā ar diviem bijušajiem studiju biedriem no kuriem viens ir baltā apkaklīte un otrs, Eds(Frosts), pavada visu dienu spēlējot videospēles. Dienā “pirms”, Šaunu pamet draudzene, viņš neapsveic mammu un viņš piedzerās kopā ar Edu. Atnākot mājās, viņš nolemj sakārtot savu dzīvi uzrakstot trīs prioritātes, ko beidzot izdarīt. Bet nākamajā rītā sākas piedzīvojumi ar staigājošajiem miroņiem.

Lai gan var domāt, ka tas ir pārfilmēts “Night of the Living Dead” vai tā sīkvels… tā nav. Jā, ideja tā pati – staigājošu zombiju armija, kas ēd … zarnas?!? Drīzāk šo filmu var nosaukt par NLD izpildītu kā to būtu domājuši un darījuši briti. “Aizbrauksim izglābt draudzeni un tad dosimies dzert tēju.” Dikti daudz britu humora ar šausmu elementiem.

Interesanti, ka gan šajā filmā, gan Karstajā Policijā scenārija līdzautors ir galvenais aktieris Pegs, bet režisors un otrs līdzautors ir Edgars Vraits. Laikam šis trio Pegs-Vraits-Nigijs ir ļoti radoši un labi saspēlējušies. Man vismaz simpatizē.

Desmit pīrāgi no desmit. Vienkārša forša komēdija, scenārija akmeņiem nepiesieties. “It’s just one of those days when you’re feeling a little…dead.”

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: