Viedumu Vietne ar Sandi

2007-07-7

Makgaiveram bija taisnība

Filed under: Tech — Sandis @ 23:29

Šajā nedēļas nogalē braucot mašīnā, konstatēju, ka no sešām skandām skan tikai divas – priekšējā labējā stūrī. Tā kā labu laiku nebiju braucis vai ticis informēts par notikumiem ar šo automašīnu (kas arī nav mana) un tajā pašā laikā zināju, ka audiosistēma bija diezgan skanīgi ciešamā kārtībā, painteresējos, kas ar skaņu. Izrādās, ka tādi monoskaņas simptomi novēroti jau sen, tikai neviens nebija pieķēries to lietu labošanai. Tad nu ņēmu un šodien iepazinos tuvāk, kur tie vadi savienojas – tika prognozēts, ka “kontakti vienkārši atkratījušies”.

Priekšējā paneļa un durvju skandu problēma tika atrisināta ļoti vienkārši – audio balanss tika noregulēts uz centru (bija uz labo pusi). Šito funkciju ikdienā knapi kurš regulē (un pat zina par tās eksistenci), bet nav saprotams kā tomēr visi “gudrie” ļaudis pamanās to pārregulēt. Ok. Bet lielākā problēma sākās, kad atklāju, ka kontakti ir cieši piestiprināti aizmugures paneļa lielajām skandām, kas atbild par lielāko daļu zemo skaņu vadītāja labsajūtai un aizmugurē sēdošo sarunu jaukšanai.

Iztaustīju vadus pie savienojumiem, “kontakta nebij”. Nācās ņemt voltmetru un mērīt. Abām skandām parādīja, ka strāva (skaņa) pienāk, bet no abām tām mazajām “crossover” kastītēm, kas sadala kontaktus 12db, -4db, -2db un 0db skaņa ārā nenāk, kā vien tikai no -4db kontakta. Bet vajag nākt no 12db… Tātad abiem sadalītājiem dzīve beigusies. Nu palika divas alternatīvas – sviest laukā vai paskatīties lācītim vēderā.

Sadalītāju kastītes bija labi aizvērtas… ļoti daudz līmes biezā slānī visapkārt vāciņam. Tiku garām, atvēru un te… Shēma bija ļoti vienkārša, bet galvenais tajā visā bija spole ar vadu tinumu, kas bija vienkārši nolūzusi nost. Rūpīgāk izvērtējot, saskatīju, ka tieši šajā vietā abos sadalītājos krietni ir paskopojušies ar līmi zem spoles, lai pienācīgi piestiprinātu to pie plastmasas shēmas. Automašīnas braucienos pa bedrēm uz diviem vienmilimetra vada gabaliem drošvien balstījās pietiekami liels smaguma spēks, lai būtu maksimāli tuvu elastības spēkam un pārlauztu vadu. Ziedoju vienu tinumu un pārlodēju.

Te nu nāca talkā Makgaivera seriālā iegūtā gudrība par 100 un 1 pielietojumu izolācijas lentai – spoles tikai kārtīgi aptītas pie shēmas, lai viņām vairāk prātā neienāktu vibrēt un lūzt nost. Tomēr no otras puses sūdīgi, ka tik daudz līme tika ielieta, lai aiztaisītu kastīti citu apskatei, bet tik maz priekš spoles, lai tā vibrētu un nolūztu.

Advertisements

1 komentārs »

  1. Zināšu pie kā vest audio texniku labot 😉

    Komentārs by Salviz — 2007-07-9 @ 15:12


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: