Viedumu Vietne ar Sandi

2007-06-17

Ģipsis nost

Filed under: Sadzīve — Sandis @ 0:19

Paņēmu šķēres un nogriezu ģipša iesaiņojumu nost no kājas. Pacēlās smirdīgi zaļi garaiņi un degunā iesitās sieriem raksturīgā noskaņa. Nekā. Nebija nekas tāds, kāja bija pietiekami tīra. Izņemot pie apakšējās pēdas bija pielipusi vate, kas bija iepakota starp ģipsi un kāju. Nācās to nomazgāt nost. Atklāju arī pietiekami lielu un aizdomīgu zilu pleķi zem pēdas.

Tas bija divas dienas atpakaļ, ceturtdien. Tagad jau esmu pat pastaigājis pieteikami daudz, pat ieguvis atsauksmes par pietiekami veiklu kustēšanos. Lai gan pārvietošanās joprojām grūta.

Ārsta-ķirurga diagnoze pēc pirmās apskates bija, ka man ir visvieglākais lūzums pēdai. Ir cietis vidējais no pieciem pēdas kauliem un tas sadzīšot tāpat pie gandrīz jebkāda ārstēšanas veida. Ģipsi varot ņemt nost un staigāt ar finiera pēdas palikni (kas pašam jāiztaisa) paliktu zem pēdas. Es šo padomu paildzināju no divām nedēļām līdz trīs nedēļām – viss taču perfekti iesaiņots, kāpēc jābojā apstākļi.

Pirmie soļi bija traki. Kāja bija salīdzinoši sastingusi, locītavas nepadevās. Bija dīvaini vienkārši pat nolikt pēdu uz zemes – pēdas daļa zem pirkstiem bija salīdzinoši pietūkusi un paši pirksti arī locījās stīvi. Situācija nav daudz mainījusies, izņemot, ka pietūkums pazudis. Pārvietojos es pietiekami ātri. Likās, ka vajadzēs kruķus (vismaz vienu) lai turpinātu staigāt. Izrādās, nevajag. Lai gan man ir lauzta pēda, varu staigāt pietiekami labi bez palīdzības. Kāja gan dažreiz sāp, ja nepareizi nostājas.

Grūtākais ir tagad pareizi nepārpūlēties, bet pietiekami efektīvi sākt trenēt muskuļus, lai atgūtu fizisko formu.

Advertisements

2 komentāri »

  1. Yee, yee, kāja sapuvusi!

    Komentārs by TheVAL — 2007-06-18 @ 11:36

  2. Tad jau varēsi drīz atkal skriet 😉

    Komentārs by Salviz — 2007-06-20 @ 11:20


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: