Viedumu Vietne ar Sandi

2007-05-24

Esot jāgaida nevis jāsteidzas

Filed under: Izklaide — Sandis @ 13:15

Pamanīju, ka manu weblogu atradusi kāda meitene meklējot frāzi “gribu būt skaista”. Mēģinot atrast kurā vietā šī lapa kotējās pēc tāda teikuma, es atradu citu lapu – www.istamilestibagaida.lv. Tā ir “kristiešu kustība” aka sekta, kas “iedrošinot” pusaudžus un jauniešus atturēties no pirmslaulību seksuālajām attiecībām. Tas esot jādara, jo jāpaklausot “Dieva pavēlei” un jāgaida līdz kāzu dienai.

Es neatceros, kas bija rakstīts Bībelē – “Dieva” vārdu vistuvākajā avotā, bet es paurķējos pa internetu virzienā, kurā es domāju, ka jābūt kautkam ko uzrakt un uzraku ar. Vecajā derībā (Bībeles versijas?) nevainība ir pieminēta 70 reizes, jaunajā derībā – 14 reizes. Bet nevienu reizi Dievs nav licis cilvēkiem saglabāt šo stāvokli, kā vien eksistēja pareģojums, ka nevainīgai meitenei piedzims mesija. Savukārt izraēliešiem bija (ir?) tradīcija, ka meitenes pirms kāzām ir nevainīgas, bet, ja kāda ir vainīga, tad ciema vīrieši (nogribējušies skauģi?) meiteni aizvestu ārpus ciema un nomētātu ar akmeņiem. Vēl jāpiezīmē, ka neprecētas meitenes dzīvoja vecāku mājā un “noziegums” saucas “sevis tirgošana tēva mājās”. Savukārt jaunajā derībā par nevainīgu tiek saukta tikai viena pati nabadzīte Marija, kurai šķiet jau bija vīrs galdnieks. 😀 Arī kāzu ceremonija būtiski atšķīrās no mūsdienām – tur galvenais bija atskaitīties ciemam, ka šī sieviete nu ir tava sieva un nevienam citam uz viņu lūkoties nav vērts.

Secinājums: tā ir sabiedrības kārtība nevis reliģiski nosacījumi. Vai šī kustība vēlas nodrošināt apstākļus jaunas mesijas radīšanai? Ja viņiem sāks sekot lielākā daļa pasaules, vai viņi atjaunos nomētāšanu ar akmeņiem?

Atradu viņu lapā arī iemeslus, kāpēc tāda kustība ir dibināta: “pie kāda jauniešu vadītāja Riāarda Rosa pienāca divas meitenes, kuras padalījās ar to, cik muļķīgi viņas jūtās, ka ir vienīgās meitenes pamatskolā, kas vēl nav pazaudējušas nevainību”, tāpēc “šis vīrs sāka domāt par iespēju, kā panākt to, ka jaunieši uzzinātu, ka patiesībā viņi nav vieni – ka ir vēl citi šajā vecumā, kas nevainību nav zaudējuši”. Bet tas nav tas, ko virsraksta aicinājums saka! Kā kautkāds Ross sasaistās ar “Dieva gribu”?

Sadaļā “3 neparastas lietas” mēģināts pateikt trīs īpašības, kuras vajadzētu vīrietim un sievietei, lai viņi liktos viens otram pievilcīgi. Izrādās, puiši vēlas meiteni, kas dzenas pēc Dieva un “nevēlas padoties pasaulei” lai nodotos Kristus plāniem viņas dzīvei. Es vismaz no tādas bēgtu pa gabalu vai arī nekad nesatiktu – mana loma viņas dzīvē būtu knapa, visu laiku nāktos “konkurēt” ar viņu…

Ļoti slims saits. Manā skatījumā tā ir sekta, kas pievilina sev naivus romantiskus mazgadīgos (drošvien lielākā daļa no viņiem ir sieviešu dzimuma). Un drošvien nobriedušus izmantotājus. Ir taču pateikts – apprecies un tev būs sekss! Bet ko darīt, ja esi nepievilcīgs/a, neinteresants/a…? Mēģināsi atrast sev pāri starp līdzīgajiem? Un vispār, kāpēc nevainīgajiem jauniešiem jāpulcējas vienuviet, nevis jādara kā senāk – jāsēž vecāku mājās?

Ideāli rēcama sadaļa ir “Par šķīstību”, kur kristīgie tehnologi sarakstījuši pasaciņas-bubuļus maziem bērniņiem. “Kāda puiša pieredze” – neskatoties uz to, ka puse no raksta ir par attiecībām ar Dievu nevis meiteni, vismaz sākts no ārprātīgi naivas vai smadzenes izskalotas personas: “kad man būs kāzas, tad man būs sekss un vēl sazin kas”. Neviens končas tev, naivuli, nedos par to. Brīnums kā var uzcept tik daudz “gudras” rindkopas, ja tu pats nezini jo neesi izbaudījis?

“Sekss ārpus laulībām rada bojājumus divās jomās” – es jau salecos, bet tad izlasīju, ka viens no obligātajiem bojājumiem ir inficēšanās ar AIDS vai STS un obligāta grūtniecība. Otrs bojājums ir “neatgriezeniskas attiecības ar kristīgo sabiedrību”.

Mani galasecinājumi: sākumideja bija laba, jo savā ziņā es saprotu cilvēkus, kuriem vainības-nevainības jautājums ir svarīgs kopā ar uzticēšanos un ja viņi grib viens otru atbalstīt – lai tas notiek. Bet sasaistīt to visu ar reliģiskajiem murgiem… tas, vismaz man, rada milzīgas aizdomas par tādas organizācijas mērķiem un nolūkiem.

Advertisements

5 komentāri »

 1. Grūti kaut ko tajā lapā izlasīt, nevar izturēt, fons orandžs, burti balti = sux. Būtu smukāk uztaisīta, ar plikām meitenēm sānā un linkiem uz Free Porn, tad vēl padomātu 😀

  Komentārs by Mfz — 2007-05-24 @ 18:12

 2. pievienojos autora viedoklim

  Komentārs by 0nkulis — 2007-05-24 @ 23:56

 3. tieši tā, ideja jau ir ok, bet fundamentālisms to paverdzina.

  Komentārs by Janks — 2007-05-26 @ 15:42

 4. istamilestibagaida ir kārtējais fanātisms… Reiz pilnībā iepazinos ar lapas saturu (nācās pat piereģistrēties)… centos objektīvi pavērtēt, kas un kā… Un jaa… lielā mērā var piekrist autora rakstītajam. Reliģiskais fanātisms visu ideju sagandē. Un pie tam smagi. Reiz tur bija kaut kāda galerija, kurā fočēti viņu pasākumi, un vienā no bildēm bija nofotografēts projicēts slaids, kurā bija frāze ar domu, ka visi neticīgie ir [pagāni]…! Diezgan nožēlojami, manuprāt, jo šitādi teksti bija ok 13. gadsimtā, ne tagad!

  Autor, ja gribi vairāk sašokēties, paskaties http://www.jesuscampthemovie.com/ VIDEO sadaļu. Visādus izgriezumus no filmas un diskusijas par to var atrast http://www.youtube.com, ierakstot “jesus camp”. Ceru, ka LV fanātiķi tik tālu nenonāks…

  Komentārs by roach — 2007-07-14 @ 10:08

 5. Par jesus campiem ir lasītas atsauksmes, bet nav bijusi gribēšana iedziļināties par tiem. Bet es nez vai tādi jau nenotiek Latvijā, esmu dzirdējis, ka tiek rīkoti īpaši pasākumi mazākam cilvēku lokam.

  Komentārs by Sandis — 2007-07-15 @ 10:08


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: