Viedumu Vietne ar Sandi

2007-05-23

Šodienas izglābtais

Filed under: Sadzīve — Sandis @ 12:02

Eju pa tramvaja pieturu 13. janvāra ielā uz vecrīgas pusi. Brīnos kāpēc vakardiena bija salīdzinoši karsta, bet šodien jau manāms lielāks vēsums un vai savā īsāmrokām kreklā esmu pietiekami apģērbies. Cilvēki steidzas, kur nu kurais, dzerošie patvērušies zem kokiem un malko savus dzērienus, pieturās stāvošie gaidoši veras braucamlīdzekļu atbraukšanas virzienā – liekas tīri ikdienišķa situācija.

Pie trepēm, kas ved pazemes tunelī uz autoostu, gan ir kas savādāks. Kāds balodis ir pamanījies izbāzt cauri savu galvu plastmasas kulītes rokturim (tāds maisiņš, kas stāv lielveikalos pie preču savākšanas kastes letes galā) un uzmaukt maisu sev virsū līdzīgi kā plecu somu. Mēģinot lidot, spārnu saceltā vēja plūsma maisu izveido par tādu kā buru, bet tikai pretējā virzienā, kur grib lidot balodis. Tad nu nabags paceļās spārnos gandrīz vai vertikāli, ar lielām pūlēm veic pāris centimetrus uz priekšu, kur atkal nolaižās, atpūšās un sāk savu riņķa deju no gala.

Kā nu tas sagadījās kā ne, bet mana ceļa trajektorija šķērsoja baloža moku dejas virzienu. Veikli paķēru maisiņu, nolaidu balodi zemē, aplūkoju iespējamos risinājumus un pārplēsu maisiņa rokturi. Balodis kautkur aizlidoja, maisiņu izsviedu miskastē. Mani kautkā neiepriecināja doma, ka balodis varētu pakļūt zem tramvaja vai automašīnu riteņiem, jo nevarētu palidot tālāk.

Advertisements

1 komentārs »

  1. Nu to tu labi izdarīji, tiešām 🙂 Balodim paveicās 🙂

    Komentārs by Inga Oz — 2007-05-24 @ 15:04


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: