Viedumu Vietne ar Sandi

2007-05-11

Eirovīzija savā līmenī: gandrīz aizmigu

Filed under: Izklaide — Sandis @ 22:37

Sakarā ar sūdīgu garstāvokli, izteikšos par vakar redzēto raidošajā kastē. Es īsti nezinu kāpēc es rakstu par kādu no televīzijas realitātes šoviem, bet rādās, ka daži cilvēki to uztver kā kautko “īpašu” un vietu, kur mūsu nacionālie sapņi var piepildīties. Tāpēc pārējiem, mirstīgajiem, kā man, jāskatās, lai varētu izteikties kompānijās kur vismaz viens sāk spīdēt ar zināšanām “ne no šīs pasaules”.

Kā ieslēdzu kasti apmēram uz desmitiem vakarā paredzētajā šova sākumā, tā šovs arī sākās bez gaidīšanas. Vadītāji un aktieri spīdīgos tērpos izlikās, ka cītīgi uzstājas – es izlikos, ka skatos.

No Bulgārijas uzstājas tehno stilā tērpušies bungu solo(?!?) izpildītāji, kas kautko vervelēja savā valodā. Dziesmas nosaukums “ūdens” ar dzirdamo man asociējās ar slīkoņa pēdējām elsām un dramatisko nāvi. Vēl jo interesantāk bija uzzināt, ka draugi bija viņus iebalsojuši finālā.

“Tējas pakas” no Izraēlas dziedāja par kautkādu dīvainu pogu, kura jānospiež. Es vairākas reizes esmu spaidījis skursteņslauķa pogas, tātad pozitīva dziesma.

“Evridiki” no Kipras dziedāja, šķiet, franciski, bet tā kā franciski es nesaprotu, tad palaidu gar ausi. Kleita gan viņai bija klasiski skaista.

“Koldun” jeb Burvis no Baltkrievijas satrieca ar ļoti tievu, garu solistu kuram ir emo frizūra un ļoti resnu, mazu fona dziedātāju ar labu balsi. Tādu bērniem vajag būt normāliem.

Eirikurs Hauksons izrādījās Terminātors no Islandes. Ar zemu sapīpētu balsi viņš drošvien aizķēra pietiekami daudz balsu, bet ne pietiekami lai tiktu finālā. Pēc jakas spriežot – Neo fans.

Lai arī tika finālā, Gruzijas dziedātāja Sopho netika līdz manām ausīm, jo es biju aizņemts virtuves darbos 🙂 Tāpat arī Melnkalne.

Pārsteigums – odziņa: deviņdesmito gadu sūdīgu melodiju-īsdzīvotāju radītājs Bobis cenšas uzrāpties atpakaļ slavas virsotnē aktīvi dejojot. Viņa partneris ar irokēzu frizūru izskatījās kudī iespaidīgāks. Vārdi “Mēs esam vampīri – mūsu leģioni spēcīgi” noteikti iedrošināja skatītājus balsot par viņiem.

Natālija Barbu no Rumānijas nepiesaistīja ar savu dziesmu… kā ar savām biksēm, gurniem un apakšveļu. (Itkā man teica, ka tās saucoties zeķbikses) Seksuāli iekārdinoši motīvi ļāva viņai tikt finālā.

Edsīlija Romblija no Nīderlandes, savukārt, bija ļoti sārtā, izaicinošā kleitā. Diemžēl viņai nebija vajadzīgo zeķbikšu, tāpēc finālā netika.

Albānijas pārstāvis Fredriks Ndoci izpildīja kautko nebaudāmu.

Dānijas pārstāvis pārsteidza ar to ka valkāja kleitu un kuplu cepuri saucot sevi par transvestītu. Atgādināja LNT sen demonstrētu filmu par Tuksneša karalieni – tur arī “tiem” bija, kas līdzīgs. Visi transvestīti valkā tādus tērpus?

Horvātu Pūķlidojums un Topiča kungs manā prātā nepalika. Tāpat arī finālā.

Polijas galvenā izpildītāja līdzinājās bārbijai. Gari blondi mati, perfekts griezums – nu īsta lellīte. Diemžēl, šo leļļu laiks bija 90tie, šoreiz bez fināla.

Mariju Šerifoviču pirmajā uzmetienā noturēju par vīrieti. Tad ieskatījos un sapratu, ka līdzīgi, kā Dānijas pārstāvis, arī “šitas mākslinieks” mīl pārģērbties. Dziesma gan bija bļaujoša, bet visi tie uzvalki un dziesma svešā valodā atstāja dīvainas izjūtas par ko tad dziesma “Lūgšana” īsti ir.

Čehi noroķoja labi.

Sabrina no Portugāles nebija slikta pēc skata.

Nei na nei na tika finālā.

Norvēģijas pārstāve atklāti dziedāja par seksu iestarpinādama spāniski-portugāliskus vārdus ko atkārtoja angliski. Publika to novērtēja un negribēja gaidīt līdz finālam.

Vertigo? Olīvija Lūisa no Maltas atstāja mani domājam kādēļ nevarēja vienkārši dziedāt “Tava mīla mani reibina” nevis izvēlēties medicīnisku terminu. Finālā netika.

Puiši panki izrāpušies no garāžas uz lielas skatuves un tas arī viss, ko varēja redzēt Anonīmajos Andoriešos. Mazas meitenītes gan skatās vairāk MTV.

Ungāriete man patika. Pati dziedātāja, pati dziesma, pati balss, pats izpildījums. Ko viņa dara tādos lētos šovos kā Eirovīzija?

Igaunijas balsotāji bija atveduši kautkādu slēpto pērli kuru labāk būtu turpinājuši slēpt. Traļi vaļi, man vakariņas svarīgākas.

Septiņdesmito gadu disko ir dzīvs Beļģijā un ar krietni paplucinātu frizūru (vajadzēja būt daudz daudz lielākam mikrofonam) viņi nāk un dzied atkal. Vai izpildītājs, kas slēpjas aiz melnām brillēm var izpelnīties kautko?

Aļenka Gotar no Serbijas bija kautkas, kas man arī nepalika atmiņā.

Maza auguma mačo no Turcijas dziedāja par meitenēm. Tas arī viss, izņemot faktu, ka viņš tika finālā.

Austriešu izpildītāja dziesmas nosaukums bija daudzsološs – Get A Life. GTA sērijās ir tāds uzņēmums 🙂 Diemžēl švaki.

Latvieši, kas dzied itāliski: tikai aptuveni nopratu par ko viņi tur dzied. Turklāt visiem nebija medaļas un Jakušonoks izskatījās kā no pohām. Tika finālā. Ja skatīšos, ceru ka visi tad būs tādi – lai labāk skan 🙂

Advertisements

2 komentāri »

  1. Pag, tā Sabrina ir tā pati, kas 80-ajos dziedāja “Boys, Boys, Boys” un vēl kaut ko?

    Komentārs by TheVAL — 2007-05-13 @ 12:57

  2. Es pieņemu, ka bez 80 gadu Sabrinas un šīs, kas piedalījās šogad, ir vēl arī 100+1 cita Sabrina…

    Komentārs by Sandis — 2007-05-13 @ 14:41


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: