Viedumu Vietne ar Sandi

2007-05-11

Dārgais laiks un tā aptveršana

Filed under: Tech — Sandis @ 15:17

Savajadzējās man hronometru. Tādu daiktu, kuram nospiež podziņu un viņš priecīgs skaita laiku. Bet nevis šādu tādu hronometru, bet uz rokas liekamo, lai nav lieki kluči pa rokām jāmētā. Iegādāt hronometru likās vienkārši – aizej uz atbilstošo veikalu un iegādājies kā normāls patērētājs. Kur gan varētu tirgot hronometrus? Drošvien, ka sporta preču veikalos, jo kam tad vēl vajag laika mērīšanu aktīviem nosacījumiem. Praksē izrādījās, ka hronometrs – tas nav vienkāršs pirkums.

Vispirms izrādījās, ka sporta zeme un visi procenti sporta par hronometriem neko nav dzirdējuši. GC, Origo, Alfa, Olimpija un Bērnu pasaules krustojums izrādījās bez šīs preces. Saņēmos un devos Centrāltirgū (bet ne Latgalītē). Pulksteņu bija daudz, bet nebija neviena ar hronometru. Toties bija kāds runājošais pulkstenis (kas tas tāds, negribējās uzzināt).

Dodoties uz Vidzemes tirgu, atradu, ka no Barona ielas ejot pa Matīsa ielu uz Brīvības ielas pusi ir paslēpts vēl viens mazs veikaliņš, kurš tirgo hronometrus, bet, diemžēl, ne uz rokas liekamos. Grasos jau iet ārā, kad pārdevējs iesaka citu veikalu, 1 km uz centra pusi pa Tērbatas ielu, kur noteikti jābūt hronometriem iekš pulksteņiem. Aizcirtu uz Casio firmas veikalu un apskatījos pārdevējas demonstrāciju spīdīgiem firmas pulkstenīšiem sākot no 45ls. Cirtu atpakaļ uz Vidzemes tirgu.

Gar ūdenspīpju veikalu ieejot, likās, ka šeit nu gan nekas nebūs. Bez zemenēm, zivīm, pārsteidzoši maz šmotkām un pāris garlaikotiem policistiem nekā tur nebija. Un tad es pamanīju šo lēto pakaļdarinājumu paradīzi. Kāds onkulis bija iekārtojis kiosku taisni aiz ugunsdzēsēju depo pretī makšķernieku veikalam. Par viņa popularitāti liecināja kaut vai tas, ka šeit pulcējās astoņi atsevišķi indivīdi (tirgus rekords), kas interesējās par viņa pārdodamo mantu klāstu. Viena no preču kategorijām bija rokas pulksteņi un jau pēc pirmā jautājuma par hronometriem, izvēlei pavērās vesela rinda lēto pulksteņu.

Nopirku “Wenxin” pulksteni ar hronometru pa 3,5Ls, bet patērēju 4-5 stundas, kamēr krustu šķērsu izbraukāju dažādus veikalus, kam, teorētiski, bija jāpārdod, kas tamlīdzīgs. Vēl viena atruna man likās dīvaina tajos sporta veikalos, kur blakus letei bija izstādīti firmas pulksteņi (arī dārgi), kuriem, manuprāt, bija jābūt iebūvētiem hronometriem kā jau visiem jaunajiem daudzfunkcionālajiem, hronometru nebija un šie pulksteņi netika uzrādīti kā alternatīvas.

Advertisements

5 komentāri »

 1. Nus, jāpērk auto, tad nebūt jāpatērē 4-5 h..

  Komentārs by TheVAL — 2007-05-11 @ 18:21

 2. muļķības, tad es meklētu pāris stundas vietas kur stāvēt.

  Komentārs by Sandis — 2007-05-11 @ 20:44

 3. Sveiki! Kur tad beigaas nopirkaat to hronometru? Man vajag puika, vinjam jaatiesaa futbola speele pirmoreiz. Turklaat veel riit. Ja iespeejams, padodiet zinju. Jau ieprieksh pateicos.
  Arta mamma

  tel.29472223, d. 7228609

  Komentārs by Arta mamma — 2007-06-8 @ 11:47

 4. Vidzemes tirgū, kas ir pie Bērnu pasaules!

  Komentārs by Sandis — 2007-06-8 @ 16:34

 5. Tiesa, es uzskatu nopirkto variantu par nekvalitatīvu un domāju nopirkt jaunu Iļģuciema Neldā – tur arī ir elektroniskie rokaspulksteņi ar hronometra funkciju.

  Komentārs by Sandis — 2007-06-8 @ 16:39


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: