Viedumu Vietne ar Sandi

2007-05-1

Virslīga, 5. kārta

Filed under: Sports — Sandis @ 11:26

Pagājušajā nedēļas nogalē tika aizvadītas četras spēles piektajā kārtā LMT Virslīgā, kas visas bija saistošas. Daugavpils derbijs, liepājnieki pret skonto, jaunieši pret čempioniem un līderi ar līderiem. FK Rīga bija pirmajā vietā tabulā, kamēr Jūrmala ar vienu spēli mazāk otrajā vietā.

Savā ziņā sensācija ir Olimps 1:1 Ventspils. Acīmredzot Grigarčuks ir pazaudējis motivēšanas spējas gan treniņnometnē, gan arī kāds no aizgājušajiem spēlētājiem bijis pārāk liels melnā darba darītājs. Virslīgas pagājušās sezonas labākais spēlētājs Ndeki to vien var kā palīdzēt savai komandai nezaudēt, bet pēc spēka samēra vajadzēja jau uzvarēt… Olimpam tas nozīmē pirmo punktu un jācer, ka tas nav pēdējais. Ventspils pēc jau kurā apkaunojuma nostabilizējas ceturtajā vietā tabulā, tiesa ir divi konkurenti kuriem ir tikai par punktu mazāk un kuri noteikti vēlas izmantot uzvarētāju vājās vietas. Rādās, ka šosezon Ventspils vājais sniegums atņems viņiem iespēju cīnīties par medaļām sezonas beigās.

Skonto savā stadionā uzņēma Metalurgu un, kas to būtu domājis, ielaiž četrus vārtus. “Sporta zemes” veikalos ir akcija – iepērcies pa 50 ls un dabū biļetes uz visām Skonto mājas spēlēm. Šajā gadījumā būtu jāpadomā vai vispār vajag iekasēt naudu par tik švakas spēles rādīšanu. Metalurgs sezonas sākumā rāda rezultatīvu, stabilu sniegumu uzvarot savus konkurentus, izņemot 0:3 paklupienu FK Rīgai. Viena nianse – ar 1:0 tiek uzvarēts Olimps, kas itkā ir Skonto-2, bet pats Skonto tiek uzvarēts ar 4:0? Ok, varbūt rezervisti, varbūt apstākļu sakritība, taču rādās, ka Olimpā visi grib sevi pierādīt, kamēr Skonto… Šobrīd tabulā Skonto ir sestajā vietā un Metalurgs otrajā, taču abiem klubiem ir pietiekama punktu bagāža, lai viena uzvara un viens zaudējums pabīdītu viņus vairāku pozīciju attālumā no esošās. Metalurgs turpinās savu kāpumu – nekas neliecina, ka viņi grasās bieži zaudēt, kamēr Skonto varētu nostabilizēties tabulas vidusdaļā ik pa laikam atņemot punktus mazākajiem un ik pa laikam apspēlējot pirmās vietas.

Daugavpils derbijā Daugava knapi knapi palaida garām savus pirmos punktus. Pēc pirmā puslaika rezultāts 0:1 viņiem par labu, pārvērtās 2:1 par labu Dinaburgai. Daugava noteikti ir spēcīga komanda, ja skatās individuāli spēlētājus, taču viņiem ir tā pati problēma, kas Ventai – nesaspēlēts sastāvs. Šobrīd Virslīgas ietvaros viņiem notiek treniņš, kurā spēlētāji tikai mācās sadzīvot viens ar otru laukumā. Dinaburga nav slikta komanda, ja vien totalizators nav prātā, un rezultāts 2:1 parāda, ka Daugavai ir progress. Uz sezonas beigām var gaidīt, ka Daugavai būs ne tikai punkti, bet arī pozīcija pa vidu turnīra tabulā. Protams, ja vien neuzsprāgs Daugavas ambiciozie vadītāji pieprasot tūlītējus rezultātus. Dinaburga šobrīd ir priekšā Skonto, tas vien jau viņus priecē. Bet vai viņi būs spējīgi arī apspēlēt līderus FK Rīga šo piektdien – tas ir atklāts jautājums.

Līderu tikšanās reizē starp FK Jūrmala un FK Rīga tika fiksēts neizšķirts. Katrai komandai pa trīs dzeltenajiem plāksteriem – arī šeit neizšķirts. Tas vien norāda ka abas komandas šajā mirklī ir ļoti spēcīgas un nav brīnums ka abas šobrīd ir turnīra tabulas augšdaļā. FK Rīga ar 13 punktiem pirmajā vietā un FK Jūrmala ar vienu spēli rezervē un 10 punktiem trešajā vietā. Pa vidu ir Metalurgs, taču, ja pieņem, ka Daugava nesaspēlēsies līdz 27. jūnijam, tad Jūrmalai ir vēl 3 punkti un komanda dala pirmo-otro vietu ar FK Rīga.

Šonedēļ Sporta Dienā (pielikumā) bez hokeja un basketbola izlasīju, ka FK Rīga, salīdzinājumā ar pagājušo sezonu, esot pa 30% palielinājusi budžetu, kas ļāvis viņiem “paveikt kvalitatīvākas treniņnometnes Turcijā”. Es gan domāju, ka panākumi slēpjas otrajā iemeslā – vērtīgā spēlētāju selekcijā. Tos 30% apēda inflācija, bet tos spēlētājus sagādāja vai nu treneris vai citi cilvēki FK Rīga struktūrā. Un, protams, tas, ka sponsori maksā algu atsevišķiem spēlētājiem – tas ir liels pluss Rīgas budžetam. Starp citu, FK Rīga ir Rīgas Domes ķīlnieks stadiona sakārtošanas jautājumā. Jau vairākus gadus Rīgas Domes komisijā ir iesprūdis jautājums par stadiona rekonstrukciju, kur FK Rīga prasa sakārtot šo vietu, bet Rīgas Dome ceļ sapņu pilis par to, ka LU stadiona vietā vajag celt lielu mūsdienīgu stadionu, trenažieru zāli un vieglatlētikas treniņlaukumu. Jebkurš saprātīgs cilvēks saprot, ka tur vajag naudu, kuras Rīgas Domei nav, bet tas netraucē deputātiem celt Bābeles torņus un skatīties kā sabrūk stadions, kam nav piešķirti līdzekļi remontam.

Šo piektdien ir četras spēles, 14:00 arī pa LTV-7 varēs vērot SK Liepājas Metalurgs – FK Ventspils kurzemes derbiju, 17:00 FK Rīga LU stadionā uzņems FK Dinaburg, 18:00 Daugava uzņems Olimpu un 19:00 Skonto uzņems Jūrmalu.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: