Viedumu Vietne ar Sandi

2007-04-26

Kāpēc nedrīkst blogot?

Filed under: Izklaide — Sandis @ 15:47

Daži te aktivizējas kāpēc vajag blogot, bet neviens nesniedz informāciju kāpēc nevajag, tad nu aizpildu tukšo vietu. Informācijas nekad nevar būt par daudz, savādāk lietotāji neapjuktu un meklēšanas servisiem būtu mazāk pieprasījumu. (Un raksts ir Izklaides sadaļā 🙂 )

1. Aizvainošana. Katru reizi, kā tu raksti kautko blogā, tu vari aizvainot simtiem cilvēku. Vārds ir spēcīgs un daudz sprediķojot tu var radīt kā empātijas tā simpātijas, rezultātā iedzīvojoties jaunos negribētos draugos un jaunos ienaidniekos. Ne visi spēj saprast tavu humoru un ne visiem aiziet, ka viņi lasa tavu lapu labprātīgi. Domā viņi tevi neatradīs? Internets nav anonīms, gan jau sadzīs rokās.

2. Pašapziņas graušana. Blogiem ir tāda iespēja, kā komentāri un bieži tur visādi mēdz uzrakstīt dažādas atsauksmes par taviem kreatīviem, piemēram, “Sūds”, “Autors ir muļķis” un tā tālāk. Vai gluži otrādi, radīt nepatiesi labvēlīgu iespaidu, ja, piemēram, esi meitene, kurai grib piebraukt anonīmi monitorā slienātāji.

3. Drazas radīšana. Internetā ir simts un viena lapa, kuru tu negribi lasīt, padomā, vai kāds gribēs lasīt tavus murgus? Ja tu gribi vienkārši rakstīt, varbūt ir vienkāršāk rakstīt mājās kādā teksta redaktorā, vai, kā senos laikos, kādā kladē, kuru vari noslēpt zem gultas vai spilvena? Ietaupīsi citiem laiku un sev kaunu.

4. Slepenas informācijas izpaušana. Ņem vērā, ka lasot tavus rakstus par privāto dzīvi, jebkurš psihologs var sastādīt par tevi profilu ar visām tavām vājībām, bet visi lielākie maniaki ir labi psihologi. Tāpat arī ja tu kritizēsi savus draugus vai savu darbavietu, ņem vērā, ka viņi var uzzināt par to un būs sekas. Sāksi muldēt par svēto karu un atriebību, nokļūsi drošības iestāžu redzeslokā, kur paranoiski darboņi vāks par tevi informāciju ja ne pat izsekos. Tu nevari rakstīt savā interneta dienasgrāmatā cik ļoti tev nepatīk viena vai otra nācija un kādus perversus atriebības plānus tu pret viņiem plāno. Viens tavs vārds var izmainīt pret tevi attieksmi tev pat to nezinot.

5. Tiesas. Sabāzīsi savā blogā pārāk daudz visādu audiovizuālu materiālu, tevi kāds var iesūdzēt par autortiesību pārkāpšanu. Nekas nav vienkāršāk kā nokopēt tavas vecmammas digitālo foto no tavas bilžu sadaļas un pieteikties policijai kā cietušais.

6. Naudas konkurence. Eksistē profesionālie blogeri, kuri pelna naudu ar savu blogošanu, tāpēc viņi būs ļoti neapmierināti par vēl viena konkurenta uzrašanos un centīsies tevi likvidēt pie pirmās iespējas.

7. Slava. Bet ne jau tavējā. Ja pārāk leksies, visi sīkie urķi vēlēsies parādīt cik sīks tu esi salīdzinājumā ar viņiem nonesot tavu saitu līdz pamatiem un uzliekot tā vietā savu parakstu “Šeit bija XaKz0RZ”.

8. Sociālā loma. Tu vairs nevarēsi izlikties par to ko tu gribi pret vairākām cilvēku grupām vai atsevišķiem cilvēkiem. Blogs tev būs viens un visi to varēs lasīt. Nemaz neceri noslēpt, jo par to zinās visi. Turklāt blogs ir atdošanās citiem, tev nebūs noteikšanas pār to ko citi lasīs un sapratīs. Retu reizi kāds tevi pakomentēs.

9. Attiecību graušana. Katru minūti ko pavadi rakstot blogu, tu varēji pavadīt sarunājoties ar cilvēkiem. Partneri atrast ar bloga palīdzību var viens no miljona, jo pontenciālie partneri paši raksta savus blogus savā dārziņā un neinteresējas par citiem kā par iespējamiem partneriem. Mazāk laika atliks arī taviem draugiem, bet ja tev tādu nav, tad mazāk laika atliks tādus atrast.

10. Slinkums. Lai rakstītu blogu ir jāpūlas, bet vieglāk taču ir lasīt citu uzrakstīto.

Advertisements

5 komentāri »

 1. vieglāk dažreiz ir rakstīt nekā lasīt

  Komentārs by 0nkulis — 2007-04-26 @ 20:57

 2. nepiekrītu. tēma jāizdomā, jāapsver ko rakstīsi, jāatvēl tam laiks utt…

  Komentārs by Sandis — 2007-04-26 @ 21:29

 3. Grūti arī mēdz būtu izšķirties, ko no tā visa, kas ir galvā, rakstīt, ko paturēt slepenībā.. ne tik daudz izdomāt raksta tēmu.. ja jāpiepūlās ar tēmas izvēli, tad tas liecina tikai par to, ka šis nav īstais brīdis rakstīšanai, jāpagaida kāda diena 😉

  Komentārs by TheVAL — 2007-04-27 @ 11:49

 4. Trekns šokolādes žetons tev par šito, šon pa ilgiem laikiem pieķēros savam RSS un no abiem rakstiem par blogot/neblogot šis man patika daudz, daudz labāk (:

  Komentārs by simbel — 2007-05-6 @ 18:10

 5. Paldies (:

  Komentārs by Sandis — 2007-05-7 @ 1:58


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: