Viedumu Vietne ar Sandi

2007-04-25

FK Rīga 1:0 FK Skonto

Filed under: Sports — Sandis @ 23:31

Tas ir noticis. 2007. gada LMT Virslīgas pirmās četras kārtas ir četri pārsteigumi. Šodien biju klāt vienam no tiem klātienē vērojot 14-kārtējo čempionu piekāpšanos mūžīgi gandrīz pēdējiem. Manliekas, ka FK Rīga vispār nav uzvarējusi FK Skonto vairākus gadus (sezonas) pēc kārtas, bet varbūt es maldos. Katrā ziņā šobrīd 4 spēlēs FK Rīgai ir 4 uzvaras un 3 punktu pārsvars pār FK Jūrmala.

Es nokavēju uz spēles sākumu, tāpat kā aizgāju prom ātrāk nekā mačs beidzās (draugam dzimšanas diena). Pirmajās piecās nokavētajās minūtēs Perepļotkins esot aizsitis garām tukšiem vārtiem – nu gadās, bet nevaru apstiprināt. Šaubos vai FK Rīga izturētu ātru vārtu zaudējumu, bet pag, es taču arī šaubījos par viņu konkurētspēju pirms sezonas 🙂

Pirmā puslaika pirmajā pusē bija vērojama Skonto bumbas kontrole ar saraustītiem mēģinājumiem uzbrukt. Perepļotkins patiešām bija aktīvs, bet sita gan garām, gan nesanāca rezultatīvs centrējums uz Kalniņu. Ko vien par spēli izsaka fakts, ka šajā laikā Ešvorts (Skonto galvenais treneris) nopelnīja mutisko brīdinājumu no tiesneša.

Taču pirmā puslaika pusē Rīgas futbolisti atrada lūzumu. Mazpamazām viņi meklēja iespējas un rāvās uz Piedela vārtiem, līdz 38. minūtē Agafonovs raida bumbu vārtos (ja pareizi atceros, pēc stūra sitiena). Skonto fanu korim balsis aizlūza un pāris minūtes bija klusums. Skonto šādu pavērsienu nav gaidījuši un Rīga kontrolē laukumu līdz pat puslaika beigām.

Otrajā puslaikā bija skaidri redzams Rīgas trenera Semjonova plāns – aizsardzība un laika vilkšana. Varējām noskatīties kā divās Rīgas maiņās futbolisti “velkas” nost no laukuma. Skonto pastiprināja savu spiedienu un apdraudēja Rīgas vārtus daudz vairāk radot bīstamas situācijas, taču, citējot Astafjevu, vairāk par “Bļ*” viņiem nesanāca. Kad atstāju laukumu, Skonto spiediens bija liels, bet redz, Rīga nosargāja savus vārtus.

Liels pārsteigums, vismaz man, bija Landirevs – leģionārs no Krievijas ar 12 numuru. Garš un masīvs spēlētājs, kurš tehniskajā ziņā, šķiet, pārspēj Kalniņu. Viņa loma bija būt gan centrālajam tā kreisās malas uzbrucējam, tā arī aizsargam pie standartsituāciju izspēles. Pjačekam, kurš stāvēja Skonto aizsardzības centrā un augums atļāva mēroties cīņās ar Landirevu, bija problēmas, jo Landirevs ir krietni masīvāks futbolists, tiesa lēnāks. Un lai arī Landirevs tika nomainīts pret lietuvieti Karaļus (šķiet savainojums pēc sadursmes), viņš spēlēja svarīgu lomu Rīgas spēlē un panākumā.

Man nezināmu iemeslu dēļ ceturtajā kārtā notika tikai trīs spēles, iekavējoties Jūrmalas un Daugavas tikšanās reizei. Pārējās spēlēs viss prognozējami, izņemot faktu, ka Metalurgs uzveica Olimpu tikai ar 1:0. Savās mājās nesenajiem čempioniem spēlējot ar pagājušās sezonas trešās vietas otro sastāvu vajadzētu taču parādīt rezultatīvu spēli… Varbūt spēlētāji vēl nav sapratuši, ka sezona sen kā ir sākusies, bet varbūt šogad vairāki iepriekšējo gadu līderi atkritīs no savām iesildītajām vietām.

Šonedēļ sākas arī Traffic Pirmā līga, īpaši izceļot, ka 28.aprīlī, sestdien, pirmajā kārtā viena no spēlēm plkst. 16:00 ir FK Valmiera – FK Auda. Savukārt 29. aprīlī, svētdien, plkst. 14:00 pa LTV-7 kā arī, protams, dzīvajā tiekas FK Skonto un FK Liepājas Metalurgs.

Paldies Kristapam par atsauksmēm 🙂

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: