Viedumu Vietne ar Sandi

2007-04-23

Tad Irākā bija ķīmiskie ieroči?

Filed under: Politika — Sandis @ 11:51

Kāda galēji labējā spārna aktīviste Melānija Filipsa no Londonas publicējusi konspirācijas teoriju, kas gūst salīdzinoši lielu popularitāti. Lai gan tā ir tikai teorija un kritiķi sakās, ka tas izklausās pēc pašlavināšanās propogandas – teorijā ir fakti, kas liekas “ticami”.

Galvenais informātors ir Deivs Gaubatzs (viņa mājaslapa vienkārši lūzt no informācijas un smuka noformējuma) – bijušais armijnieks un FIB aģents, kas 2003. gadā tika nosūtīts uz Saūda Arābiju un Irāku kā izlūks. Var jau būt, ka vecais eksperts ir galīgi izkūkojis prātu un meties uz roku ar politiskajiem radikāļiem, bet es neesmu bijis Irākā, lai pārliecinātos, ka viņš melo.

Tiem, kam slinkums lasīt angliski, kopsavilkums:
Gaubatza misija bija atrast ķīmiskos ieročus un viņš atradis četras ļoti labi nocietinātas bāzes. Visi ar ko viņš runājis, teikuši ka tur ir ķīmiskie ieroči. Bāzu celtniecībā bijuši ieguldīti milzīgi līdzekļi – milzīgi militāri kompleksi zem upes kā arī nocietināti bunkuri dziļi pazemē, ko apsargā armija gāzmaskās. Objektu tuvumā ir pastiprināts radiācijas līmenis. Tāpēc Gaubatza aģentu grupa noveda pie viena secinājuma – bāzēs ir kas nopietni sargājams, bet pēc apraksta – ķīmiskie un bioloģiskie ieroči.

Tas viss tika ziņots priekšniecībai, bet priekšniecība bija aizņemta ar šo pašu ieroču meklēšanu otrā Irākas malā, tāpēc nevēlējās tērēt ne naudu, ne laiku, lai pārbaudītu. Rezultātā noslēpto esot izrakuši irākieši un sīrieši ar krievu palīdzību un pārvietojuši visu uz Sīriju.

Gaubatzs atgriezies ASV un kopā ar diviem kongresmeņiem (ASV parlamenta locekļi) centušies piekļūt viņa agrāk rakstītajiem ziņojumiem, bet izrādījās, ka visi ziņojumi esot nosūtīti no Irākas uz Saūda Arābiju un tur “pazuduši”. 2005. gadā CIP izmeklēja pazudušo ziņojumu lietu aizbraucot uz bāzu vietām un atklājot, ka viss esot izlaupīts. Pats Gaubatzs esot nodēvēts par “apsēstu”, bet viņa centienus tapt publicētam regulāri apslāpē FIB. Tiesa, viņš netiek atlaists no aģenta amata, jo viņš ir vairāku godalgu īpašnieks “par īpaši kvalitatīviem un vērtīgiem izlūkziņojumiem”.

Politiskās partijas atsakoties vispār runāt par šo tēmu. Republikāņi negrib neko teikt, jo negrib atklāt, ka nav spējuši pasargāt un atdevuši teroristiem visus ieročus, bet demokrāti klusē, jo negrib atzīt, ka uzbrukums Irākai ir bijis attaisnots un pamatots. Kāds Džons Loftus esot ierosinājis parlamentam izmeklēt šos ziņojumus, taču saņēmis atteikumu. Tāpat arī viņš saka, ka šobrīd ir liecības, ka Sīrijai, kurai nekad agrāk neesot bijusi kodolprogramma, tagad jau notiekot urāna bagātināšana.

Ja tā ir taisnība, tad tas ir satraucoši. Daudzi izsakās kritiski noliedzoši par Gaubatza spējām novērtēt situāciju. Tāpat viņam arī esot īpaša nodarbe šobrīd – viņš uzskaita un atzīmē visas ASV mošejas un islāma skolas, novērtējot, vai katrai iestādei ir mācība par svēto karu pret neticīgajiem, kā arī atzīmējot iespējamos mērķus šo vietu tuvumā. Tas, vispār, ož pēc paranojas. Un vēl – raksta autore Filipsa noliedzot globālo sasilšanu.

Pirmoreiz izlasīju šeit.

Advertisements

2 komentāri »

  1. Ka tik viņi visi nomirtu..

    Komentārs by Tonijz — 2007-04-23 @ 13:29

  2. nu nezinu, gan, viņi taču paši caur puķēm atzina, ka tur nav bijuši nekādi ķīmiskie ieroči. tagad ir. kas būs tālāk?

    Komentārs by 0nkulis — 2007-04-24 @ 8:29


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: