Viedumu Vietne ar Sandi

2007-03-14

Mīlas atmoda

Filed under: Izklaide, Sadzīve — Sandis @ 16:09

Eksistē tāds stereotips, pieņēmums, tradīcija, ka pavasaris ir romantiskais mēnesis, kad satiekas divu (moderni – arī viena) dzimumu pārstāvji, lai izveidotu pārīti. No šī te avota smeļoties, ir pilnīgi skaidrs, ka pavasaris jau tradicionāli ir bijis par iepazīšanās mēnesi, lai pārītis varētu tikt skaidrībā par savām attiecībām pa vasaru, Jāņos piedalīties bērna ieņemšanas rituālā un 9 mēnešus pa ziemu sekmīgi iznēsātu mazuli.

Modernajās tagadnes dienās eksistē gan šis, tradicionālais viedoklis, gan arī pilnīgi modernais – mēs vairs neesam pakļauti ziemas ietekmei dzīvojot siltos mājokļos. Līdz ar to romantiskais pavasaris ir romantisks tikai tāpēc ka tā ir iegājies. Tāpat kā man grūti saprotamā valentīndiena un sieviešdiena, kurās skaitās labi dāvināt ziedus, nav vienīgā diena gadā, kad to var darīt, tāpat bērnus iznēsāt pa ziemu nav jēgas.

Romantiskā mīlestība, šķiet, ir 18. gadsimta apgaismības laika radījums, ko biologi skaidro kā zīdītāju trīspakāpju sistēmu no testosterona/estrogēna atkarīgas iekāres, individuālas pievilcības vēlmēm un piesaistes no precībām, bērniem. Es pilnībā pievienojos kautkur sasērfotam apgalvojumam, ka “vīrieši izmanto mīlestību, lai iegūtu seksu un sievietes izmanto seksu, lai iegūtu mīlestību”. Pēc šādas formulas sanāk, ka mīlestība nepastāv, bet eksistē tikai savstarpējs barteris ar fiziskām un garīgām lietām, kuras tiek “ražotas”, lai iegūtu pretējās vajadzības.

Ar ko tad pavasaris ir slavens? Ar to ka tas palielina temperatūru pēc “vēsās un tumšās ziemas”, paplašinot apgaismes laiku un uzsildot testosterona/estragona līmeņus. Un tad nu zēni un meitenes izjūt iekāri un vajadzību sākt ražot savus pakalpojumus, lai iegūtu kārotās lietas.

Apsveicu visus ar pavasara iestāšanos 🙂 “Mīliet” daudz 🙂

Advertisements

4 komentāri »

 1. Pirmo reiz dzirdu šādu apgalvojumu –
  “vīrieši izmanto mīlestību, lai iegūtu seksu un sievietes izmanto seksu, lai iegūtu mīlestību” – bet vispār tam pilnībā piekrītu, lai cik tas skarbi arī neizklausītos.

  Un vārdu “mīliet” tiešām vajag likt pēdiņās.
  Izlasot Tevis rakstīto, aizvien vairāk sliecos domāt, ka tāda mīlestība starp vīrieti un sievieti vienkārši neeksistē.

  Komentārs by Inga — 2007-03-14 @ 16:58

 2. Eksistē gan, tikai ne tā kā to saprotam 🙂 Mēs abi ar Lielo un Patieso Mīlestību (LPM) domājam paranormālu izjūtu stāvokli, kāds rodas satiekot Vienīgo un Īsto un kas nes milzīgi daudz pozitīvas emocijas pāri visām ikdienas emocijām. To mums ir iemācījušas pasakas un populārā kultūra.

  Vienkāršā parastā mīlestība ir tas par ko es rakstīju šeit. Ar LPM tai nav nekāda sakara, tomēr tā kā nedzīvojam pasakās, šis zemiskais un prastais līmenis ir vienīgais, kas mums ir. Un tātad tas ir jāizbauda 🙂

  Komentārs by Sandis — 2007-03-14 @ 17:50

 3. Vai, cik ciniski. (:
  Jocīgi starp citu, es tieši vakar kārtējo reizi iedūros tai pašā saitā, tikai izlasīju citu garadarbu – par mīlestību.
  Šķiet, ka tu vairāk pievērsies stereotipismam gadalaikos, kuru es arī uzskatu par apzļembātu un nolietojušos.
  Viss ir galvā un sirdī, var iemīlēties arī ziemas vidū un “ar gadalaikiem šeit nav nekāda sakara”, kā rakstīju vakar, par sevi.

  Komentārs by simbel — 2007-03-14 @ 21:19

 4. Nu ko var darīt ka es vairāk pievēršos stereotipismam gadalaikos – tagad par to aktuāli parunāt. Rakstam par tereotipismu par mīlu plašākā nozīmē man vēl trūkst zināšanu materiāla un iedvesmas 🙂

  Komentārs by Sandis — 2007-03-15 @ 13:36


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: