Viedumu Vietne ar Sandi

2007-03-7

Bērni ātri aug

Filed under: Izklaide — Sandis @ 16:43

Draugos bija ieliktas vienas pārdomas, ka 6 gadīgās meitenītes krāsojās. Atradu interesantāku piemēru. Indianapolisā sestās klases skolnieki mācību stundas laikā skolotāja klātbūtnē klasē nodarbojušies ar seksu. Mazie ekshibicionisti! Kad man bija 12 gadu, es gan neko tādu nedarīju!

Vispār cik es novēroju, kultūra mainās zibenīgi ātri. Agrāk bija nesaskaņas starp veco paaudzi un jauno paaudzi uzskatu nesaderības dēļ, bet tagad jau tas notiek arī salīdzinoši blīvākā vecuma grupā. Saucam, ka bērniem bērnība ir savādāka? Mums arī tā bija savādāka nekā iepriekšējām paaudzēm!

Toties savienotā masu kultūra ar bezpersonisku apziņu ir sen jau tur ārā. Mēs to saņemam lietojot draugus, blogus, skatoties televīziju un reklāmas stabus, klausoties citu sarunās, muzikā un radio. Informācijas plašums sniedz lielākas iespējas kā sadalīties, tā savienoties. Nav uzskaitāms to interešu daudzums kuras var izzināt caur sakariem, bet nemānīsim sevi sakot, ka varam uzņemties ļoti daudz no tām – mums patiks tikai dažas. Var arī pieķerties populāro vilnim un darīt visu tā, kā to nosaka popularitātes etiķete caur seksa brendu.

Tas ir populāri, mums saka un māca. Tie, kas neprot izvērtēt, pakļaujas, un tie, kas vēl nemāk izvērtēt, tiek pakļauti. Vai jāsauc talkā cenzūra? Šaubos, tas tikai nāks par labu Tumšajai pusei. Vai jāsauc pie saprāta vecāki? Viņiem jāuztur bērni un viņiem nav laika piedalīties izvērtēšanā. Kāpēc mēs piedalāmies radītā sistēmā, kas mūs izmanto pēc mūsu vājībām? Tāpēc, ka mums ir ego, kurš grib izplesties. Un mēs plunčājamies šajā iespēju pārtērēšanas vannā.

Starp citu, arī blogi to sekmē. Mēs apvienojamies interešu grupās kādās vien vēlamies un uzturamies tikai savā vēlamajā vidē norobežojoties no citas vides. Varam justies vareni par apmeklētāju skaitu, spiegt pie ekrāna un raudāt līdzi izdomātiem stereotipiem par romantiku.

Brīnums ir maģiska izdoma, kurai mēs ticam, kamēr neesam vairākas reizes sāpīgi to izvērtējuši vai loģiski atskārtuši. Modernais brīnums ir cilvēks, kas tam tic.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: