Viedumu Vietne ar Sandi

2007-02-6

Vairāk par Idiocracy

Filed under: Filmas — Sandis @ 14:27

Sākšu ar to, ka es jau uzrakstīju savu apskatu par šo filmu. Tagad es uzrakstīšu par to, ko es atradu tīklā saistībā ar šo filmu.

Izrādās ASV “valdošajiem” ļoti nepatīk filmas kā Idiocracy. Ja nebūtu viņu finansiālās saistības, šī filma nekad netiktu izlaista. Vienkārši tāpēc, ka šāda veida humors tiek uzskatīts par nevēlamu. Iedvesmojos no šejienes un šejienes.

Aiz Idiocracy stāv satīriķis Maiks Džadžs (Mike Judge), kurš ir slavens ar Office Space, King of the Hill, Beaviss and Butthead. Viņš uzrakstīja scenāriju un bija filmas producents. Nez kāpēc viņš saistās ar studiju Fox, ar kuras palīdzību viņš līdz šim ir radījis visus iepriekšējos gara darbus. Diemžēl studija Fox ļoti negrib, lai Džadža darbi tiktu publicēti, jo pamatā tie vienmēr ir satīriski par Amerikas sabiedrību parādot tās trūkumus un apsmejot to. Sanāk, ka Fox korporācija ražo anti-korporāciju saturu. Kāpēc Džadžs vispār saistās ar viņiem nav zināms. Varbūt tāpēc, ka viņi rada šobrīd labākās kvalitātes filmas, kuras nevar radīt ar neatkarīgajām kinostudijām.

Lielos vilcienos, ko tad Fox sadarīja. Vispirms filmu uzņēma, tad bremzēja salikšanu un vispār neveica nekādu mārketingu. Idiocracy tika uzņemta 2003.-2004. gadā un pēc salikšanas 2004.gadā pavadīja divus gadus “nekurienē” – Fox neveica nekādu mārketingu, Džadžs atteicās filmu izlaist. Drošvien pamatojot to, ka nav jau jēga izlaist jebkādu filmu, ja tā netiek kaut mazliet reklamēta gaidāmajai publikai. Fox tāpat darīja arī ar Office Space, kas pēc izlaišanas, nereklamēšanas un neparādīšanas nevienā kinoteātrī kļuva par DVD un kabeļtelevīziju hitu.

Fox vispār ir interesanta kompānija. Tās īpašnieks Rūperts Mērdoks (kuram šobrīd pieder arī myspace.com) nesen atzina, ka Fox ziņu kanāls esot atbalstījis Buša politiku tuvajos austrumos. Milzīgā informācijas sistēma atzina, ka izmantojusi savus resursus, lai nevis informētu, bet atbalstītu noteiktu standartu veidošanu. Vienkārši sakot mālētu acis ar propogandu. Vienkāršs secinājums – Fox ir instruments, lai veidotu kāda noteikto sabiedrības kārtību. Un šis kāds nosaka, kas ir viņam vēlams un kas nav.

Bet varbūt viss šitas ir viena liela reklāmas kampaņa – valdības aizliegtais auglis skatītājam tas iekārotākais. Ja nav, tad izskatās, ka kāds šobrīd realizē Idiocracy dzīvē.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: