Viedumu Vietne ar Sandi

2007-01-22

Stalker

Filed under: Filmas — Sandis @ 10:15

Nolūrēju Tarkovska Stalkeru.

Filma ir par trīs vīru ielaušanos mistiskajā “Zonā”, kurā ir iekritis mistisks meteorīts, lai atrastu un ieietu istabā, kas izpilda visizciestāko vēlēšanos. Fizikas profesors, pesimistisks rakstnieks un iepriekš sodītais stalkers pārvietojas pa stingri ierobežotu teritoriju ar haotiskiem noteikumiem bez atgriešanās iespējām.

Filma, pirmkārt, tiek slavēta par izcilu operatora darbu un rādīta kā piemērs studentiem. Tā tas patiešām varētu būt. Ja neskaita ka 1979. gadā filmu kvalitāte bija diezgan čābīga salīdzinot ar mūsdienu super augstas kvalitātes profesionālajām platekrāna kamerām, ir redzams ļoti kvalitatīvs darbs un rezultāts.

No vienas puses sižets ir pilnīgs sviests, no otras puses diezgan dziļš. Filma katrā ziņā nav ar spēcīgu sižetu – tu apsēdies un vienā līmenī ar filmas varoņiem tiec iesaistīts laicīgā aktualitātē atkarībā no sižeta. Tādos gadījumos pat vari izdomāt, kas sekos tālāk. Šeit par to nav ne jausmas, atliek vienīgi filosofēt līdzi varoņiem un vērot viņu klejojumu. Daži varbūt pat varētu teikt, ka tas murgojums krievu stilā – varoņi slimnīcas drupās sēžot peļķē ar stikla spuldzītēm spēj apcerēt dzīves jēgu. Iedziļinoties pat var, iespējams, pievērsties dažādiem apcerējumiem par to kāpēc varoņi īsti ir devušies “slēgtā teritorija”, ko tā teritorija īsti nozīmē – ielaušanos vai izlaušanos, kāpēc ir vai nav vajadzīga laimes istaba, cik daudz nozīmē ticība paranormālajiem fenomeniem un to kultivēšanas nozīme. Cik daudz ir jāizcieš, lai cilvēks nonāktu pie sakrālas vēlmes un vai viņam ir jāpārstāj ciest. Kāpēc pļava ir pilna ar sastingušu armijas tehniku un kareivju līķiem bez cīņas pazīmēm. No otras puses, kā jau teicu, filma ir pilnīgs murgs parastam Amerikāņu Pīrāga cienītājam.

Iesaku skatīties atkarībā no vēlēšanās.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: