Viedumu Vietne ar Sandi

2007-01-14

Children of Men

Filed under: Filmas — Sandis @ 19:05

Apokaliptiska angļu filma par 2027. gadu, kad pasaules jaunākajam bērnam ir 18 gadu un cilvēce ir uz iznīcības robežas, jo iestājusies vispasaules neauglība. Iestājies vispārējs haoss un pastardienas gaidīšana. Visam tam pa vidu kautkādā brīnumainā veidā Kija gaida bērnu pēc 20. gadu ilgas bērnu nedzimšanas.

Piezīmes filmas laikā – interesanti, ka briti neskatoties uz vispārēju anarhiju un koncentrācijas nometņu celtniecību saglabā savu rutīnu, mierīgi iet uz darbu un vēro televīziju, kamēr citās pasaules malās tiek dzīvots uz nebēdu.

Ļoti, ļoti dzīvi un reāli kaujasskati, specefekti. Nav nekādu holivudas triku ar lielām liesmām un varonīgu varoni vienpati, kas ar pistoli gāž tankus. Īpaši patika epizode ar motociklu. Uzbrukums, varoņa nāve, vispārēja panika un tūlītējs spontāns pretuzbrukums ar samērā vienkāršu bet efektīgu specefektu, ko vērojat no darbojošos varoņu pozīcijām. Tas vispār šajā filmā ir teicami – redzat tikai galvenokārt to, ko redz galvenais varonis. Atskaitot atsevišķas epizodes pretinieku darbības ir redzamas tikai tad, kad tās saskarās ar galveno varoni.

Šajā filmā bija ļoti ticama pakaļdzīšanās epizode. Es nevēroju aizmuguri vai pakaļ skrienošie aktieri “piebremzē” līdzi tempam vai nē, es to nevēroju, manliekas, ka nē. Bet kopumā “bēgšana no “Zivju” mājas”, izskatījās varen aizraujoša un ļoti tuvu esoša. Amīši šajā vietā iespiestu dramatisku mūziku, kliedzienus un asaras. Kliedzieni bija, bet ne jau lētas panikas.

Bez reklāmām “report any suspicious action”, patika “Quietus” – valdības risinājums haosa postītajiem cilvēkiem, lai atvieglotu viņu aiziešanu. Quietus – izvēlies savu laiku kad!

Galvenajās lomās Klaivs Ovens un Klēra-Houpa Ašitija, lai gan imdb saka ka tā bija daudz pazīstamākā Džulianna Mūra un lieliskais Čivetels Ejiofors. Maikls Keins kā hipijs arī bija labs.

Teicama šodienas kino mākslas filma, salīdzinoši nenovazāts svaigs sižets, šis tas no action, drāmas, zinātniskās fantastikas, piedzīvojumiem, trillera. Obligāti jāredz.

Advertisements

2 komentāri »

  1. Hmm, man pat shii filma ir, mosh beidzot buus jaanoluur..

    Komentārs by TheVAL — 2007-01-14 @ 19:09

  2. noskatījos vakar to filmu. pilnīgi piekrītu izteiktajam vērtējumam. efekti un šaudīšanās bija reāli un līdzjūtību izraisoši. piemēram divu policistu nāve pie mašīnas. kolosāls aktieru darbs.

    Komentārs by 0nkulis — 2007-01-14 @ 21:17


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: