Viedumu Vietne ar Sandi

2007-01-7

Verpakovskis debitē

Filed under: Sports — Sandis @ 20:40

Neskatoties uz to, ka mača sākumā bija problēmas ar “pareizo” programmu “pareizajā vietā”, spēli izdevās redzēt pa lielākajai daļai nokavējot pāris minūtes no sākuma un Verpakovska debiju redzēt pilnībā. Ja ņem vērā, ka bija pamatotas runas par viņa formas trūkumu, parādīja viņš sevi, manuprāt, pietiekami labi. Vienu reizi pazaudējot bumbu, 6 reizes tiekot pie bumbas un 4 reizes piespēlējot var nelikties daudz, bet Hetafe spēlēja no aizsardzības un pēdējās desmit minūtēs aktīvi presingojot izveidoja bīstamus momentus no kuriem visbīstamākajā Verpakovskim bija atvēlēta otrā varoņa loma.

Spēlētājs ar 9 numuru un uz krekla vārdu “Maris” laukumā devās 75. minūtē, kad rezultāts jau bija 1:1. Vispirms Hetafe vadībā izvirzījās pēc Barselonas aizsarga Markeša ļoti rupjas kļūdas paslīdot aizsardzībā piespēles izdarīšanas laikā Pujolam, kā rezultātā viens pret vārtsargu izgāja Hetafe uzbrucējs Guiza un 54. minūtē sitienā atlecot no Valdešai bumba ielido vārtos. Hetafe līdz šim spēlēja ar vienu uzbrucēju, spēlējot aptuveni 4-5-1 formācijā, tāpēc uzbrukumi nebija nevienā pusē – pārsvarā dominēja spēka un pozicionālā spēle. 68. minūtē ar lielu ātrumu un veiksmīgu driblu Iniesta laužas soda laukumā un tiek apturēts ar pārkāpumu, Hetafei par laimi – kādus 10-20 cm pirms soda laukuma, tātad brīvsitiens. 69. minūtē Xavi raida bumbu devītniekā pāri sieniņai neaizsniedzami Abodansjēri un rezultāts kļūst 1-1.

Šustera (Hetafes trenera) prātā radās laikam jauna taktiskā shēma, kad viņš no 73., 75. un 82. minūtē veica trīs maiņas, noņemot labi spēlējošo pussargu Pačonu un uzbrucēju Guizu kā arī Dorado, to vietā laižot Sousa, Verpakovski un Manu. Es nez kā tur Spānijā bet vismaz izskatījās, ka TV kameras speciāli rādīja mazliet vairāk Māri, kurš laukumā uznāca tādā pašā uzmanībā kā Saviola no Barselonas (salīdzinoši pasaulē slavens futbolists). Ievērības cienīgākie momenti Mārim bija skaists izklupiens, piespēle atpakaļ Manu, kurš varēja izvirzīt Hetafe vadībā, ja vien būtu trāpijis vārtos, kā arī moments saspēlējoties ar Sousu pāri Valdešam pie viņa vārdiem. Vēl viena atziņa – Verpakovskim būs jāmācās atlētiskais cīņas futbols, jo laukumā kontakti vismaz izskatījās, ka ir bieži un samērā asi.

Debija nebija iespaidīga un skatoties kritiski, Verpakovskis neko “tādu” neparādija. Nākamā spēle pēc nedēļas pret Nastic.