Viedumu Vietne ar Sandi

2006-12-30

Katram skolotājam pa portatīvajam

Filed under: Sadzīve, Tech — Sandis @ 4:08

Īstenībā es jau esmu nokavējis ar šo te ziņu. Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts (I. Gudeles kundzes ministrija) taisās nākamo divu gadu laikā izsniegt katram skolotājam pa portatīvajam datoram. Protams ne šā tā, bet izpildot noteiktus kritērijus, kā iegūtu Eiropas datorlietotāja licenci no Latvijas Universitātes.

Viens tāds klēpjdators piķo aptuveni … 500-800 Ls. Drīz iznāks MS Vista un tā gribēs daudz daudz labāku klēpjdatoru – cik dzirdēju tad jaunākajā MS Vista reklamēšanas kampaņā blogeriem par velti izdalītie klēpjdatori ar Vista esot maksājuši aptuveni pie diviem tūkstošiem (Acer ražojums). Pieņemot, ka MS gribēja, lai Vista nekristu uz nerviem un sagādāja mazliet labāku par normālo komplektāciju, tad Vistas klēpjdators prasīs ~1500Ls. Es šeit brīvi spekulēju, varbūt vajadzēs daudz mazāk… vai vairāk. No šajā lapā pirmajā dokumentā pieejamiem datiem, valstī 2004/05. gadā bija ~33300 skolotāju. 33300 * 1500 = 49 950 000 Ls. Mjā. Nu labi, pieteikts ir ka nauda tiks ņemta no eiropas fondiem, tātad valsts var dabūt kautkur 75% atpakaļ pie izdevīgiem noteikumiem (atkal tīra spekulācija). Tātad vajag kopumā 50 milj. ieguldījumu, kas vēlāk atpakaļ saņemtajā veidos kopējo bilanci -12,5 milj. latu. Ironiski, bet ja nemaldos pirms gada tieši tādas un lielākas summas pietrūka skolotāju algu palielināšanai līdz apmierinošam līmenim. Laikam labklājība iestājusies.

Neesmu ģēnijs tajā serficēšanas biznesā, bet cik es sapratu no European Computer Driving Licence Foundation (tātad tas saucas Eiropas Datora Vadītāja Tiesības), tad apmācības līmeņi tās licences saņemšanai ir dažādi – no datora lietošanas iesācēja līdz kompleksu prezentāciju veidošanai un datubāzu administrēšanai lietotāja līmenī. Katrai vajadzībai ir savs tests, bet cik es saprotu tad pat iesācēja tests nozīmē ECDL saņemšanu. Ministrijai laikam nav izvirzījusi nekādus līmeņa ierobežojumus, tā ka izejam iesācēja testu un saņemam haļavainu dzelzi.

Ok, iegūstam skolotāju ar vadīšanas tiesībām un klēpjdatoru. Ko skolotājs var ar viņu iesākt. Informātikas skolotājs – jā, saprotu. Bet piemēram, vēstures skolotājs, mājturības skolotājs un sporta skolotājs? Manuprāt līdzi vēl vajag piemēram, projektoru, lai centīgs skolotājs var sagatavot prezentāciju un parādīt skolēniem. Vēl viena lieta – skolotājs skolā kļūst par tehnikas ķīlnieku. Cik atceros cd atskaņotājus no valodas klasēm diezgan regulāri stiepa ārā un bez papildus piesardzības nu nekādi – nāksies nest līdzi uz visām tējošanām. Ekstra bonus – tuvu skolotāja galdam nāksies nopozicionēt (vai galdu nopozicionēt pie) rozetes, nerunājot par elektrības izmaksu palielināšanos visām skolām (ok, šitā jau ir sīkumaina piekasīšanās).

Prieks, ka līmenis, iespējams, uzlabosies, bēdas, ka tas nesīs papildus apjukumu. Un prasīs aptuveni 12Ls no manas nodokļos samaksātās naudas (divpadsmit miljoni dalīts ar miljonu aktīvo ekonomisko iedzīvotāju).

Advertisements

3 komentāri »

  1. Skatos, esi izmantojis atsauci uz mana darba rezultaatiem.. (H)

    Komentārs by TheVAL — 2007-01-2 @ 13:24

  2. Vari iedot pagājušā gada rezultātus? (H)

    Komentārs by Sandis — 2007-01-2 @ 14:14

  3. Nea, nu vairs jau ar to nenodarbojos, vajadzeetu jau gan visiem datiem buut pieejamiem. Ko ta tieshi vajag? Skolotaaju kopskaitu?

    Komentārs by TheVAL — 2007-01-2 @ 21:04


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: