Viedumu Vietne ar Sandi

2006-12-29

Snakes on a Plane

Filed under: Filmas, Izklaide — Sandis @ 13:02

Jau labu laiku štatos starp komedijām virmoja kādas B kategorijas filmas nosaukums, kurā filmējās, manuprāt, diezgan padaudz mazliet populāru personāžu (un filmas nosaukums tiek saīsināts līdz SoaP – gan ziepēm, gan arī standarts xml failu apmaiņai tīklā). Filmas scenārijs ir no vienas puses cik truls vien var – ir varonis, ir lidmašīna, ir čūskas un ļoti daudz ļautiņu, kas pēc atvaļinājuma Havaju salās tā arī mājās neatgriezīsies. Un beidzot es to visu noskatījos.

“Do as I say and you’ll live!”

Filma attaisno savu slavu – noteikti B kategorija. Taču tajā pašā laikā ļoti laba savai kategorijai, ja vērtējam pēc izklaidēm. Netiek piedāvāta nekāda lielā problēmu risināšana, personāžu attīstība. Ievads ir tik īss cik tas vien ir iespējams – nekas netiek vilkts garumā. Normāls A klases action parasti sākas ar to, ka skatītāji iepazīstas ar varoni, parāda cik viņš labs no vairākām pusēm, ka viņam ir kāda problēma (kuru filmas gaitā viņš pārvarēs un uzvarēs ļauno pusi). Šajā filmā ievads un nobeigums ir maksimāli īss – visa uzmanība tiek veltīta action daļai ar čūskām. Ticamības momenta nav, bet uz to arī nav jākoncentrējas – šī ir izklaides filma. Turklāt sižets ir salīdzinoši spraigs, kamēr domā kā ar nazi slēdzenē var atmūķēt elektroniskā koda aizsargātās durvis, tikmēr varoņi jau būs tikuši otrā lidmašīnas galā.

“Why exactly are there snakes on this plane?”

Galvenajā plānā nav nedz varonis, ko tēlo Samuel L. Jackson, ne arī ļaunais varonis, ko tēlo Byron Lawson (tikai 2 minūtes filmas laika). Absolūti visi varoņi ir stereotipiski un “bijuši redzami” kādā citā filmā. Galvenās varones ir ļoti indīgās čūskas, kas lielāko filmas daļu nokož vairākumu no lidmašīnas pasažieriem. Taču arī šausmas izpaliek – tradicionālās šausmenes šausmīgajam momentam liek fonā uz nerviem darbojošu mūziku kopā ar palēninātu šausmu momenta izrādīšanu. Tāda situācija šķiet šajā filmā bija tikai viena – moments kamēr čūskas no bagāžas nodalījuma izrāpoja līdz sēdvietām. Viss notiek pietiekami dinamiski un pat absurdi, ka skats ar čūskas kodienu mutes dobumā drīzāk liekas jocīgs nekā šausminošs.

“Enough is enough! I have had it with these motherfucking snakes on this motherfucking plane!”

Silti iesaku noskaitīties.

Advertisements

1 komentārs »

  1. dzirdeeju paaris atsauksmes… esot diezgan smiekliigi 🙂 taa arii nesanjeemos noskatiities…

    Komentārs by Skabarga — 2007-01-15 @ 0:59


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: