Viedumu Vietne ar Sandi

2006-12-28

Pārskaitļo manas atzīmes

Filed under: Tech — Sandis @ 22:01

Kopš es uzdūros Šneiera blogam par drošību, tagad arī to regulāri lasu – kautkā patīk viņa izvēlētās tēmas. Šoreiz īpaši aizķēra maza “hakeru” un “valstsvīru” epopeja. Drošvien, ka jāsāk stāsts no sākuma (lai arī varat izlasīt to jau šeit).

Dzīvoja reiz bariņš IT cilvēku, kas brīvajā laikā interesējās par datoru drošību un sociālo kustību tai apkārt. Un sauca viņi sevi par … Attrition! Kādreiz viņi uzturēja arī vislielāko deface datubāzi, bet kopš difeisošana ir katra sīkā otrais hobijs, viņi vairs to nedara. Viņi uztur arī e-pastu saraksti, bieži publicējot “labākās” vēstules. Lai cik man patiktu zviedru pirātu līča legal sadaļa, šajā lapā humora ir krietni vairāk (Drošvien tāpēc, ka vairāk vēstuļu).

Tad nu sagadījās, ka Montānas štata kongresmeņa sakaru nodaļas direktoram, 28. gadus vecajam Todam Šriberam, sagribējās paaugstinājumu darbā. Diemžēl Teksasas Kristīgajā Augstskolā (Texas Christian University) iegūtās atzīmes viņam likās esam par zemu, tāpēc viņš atrada un atzina Attrition ūberhakeru midzeni par pietiekami ļaunu esam, lai nosūtītu viņiem vēstuli ar piedāvājumu uzlauzt bijušās augstskolas serverus) un izmainīt atzīmes.

Drošvien būsiet apķērīgi un savelkot galus kopā (populāri leimu vēstuļu publicētāji un atklājies krāpniecisks personāžs), sapratīsiet kas sekoja. Pilnu saraksti ar elementiem, kā “nobildē man balodi, lai es zinātu, ka tas esi tu”, “768-bitu šifrētās datubāzes” un “bēdz un slēpies kamēr vari” var atrast uzreiz šeit. Ja vēl neesat izlasījuši ziņu – Šribera kungs tika atlaists visa tā rezultātā.

Cik es zinu LU ir datorizētas atzīmes. Izaicinājums?

Advertisements

1 komentārs »

  1. Reeciigi 😀

    Komentārs by TheVAL — 2006-12-28 @ 23:24


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: