Viedumu Vietne ar Sandi

2006-12-27

Atskaite par bloga otro nedēļu

Filed under: Nekategorizēts — Sandis @ 11:51

Turpinot iepriekšējo atskaiti.

Gadījās tā ka iekrita ziemassvētki. Kurš normāls cilvēks sēž un raksta blogu pa svētkiem? Drošvien, ka Pro-blogeri, bet es sevi ierindoju iesācēju kategorijā tāpēc man piedodami 🙂 Skatos, citi gan rakstīja.

Par eksperimentiem. Iešāvās prātā, ka nejau kvantitāti meklē vidējais blogmeklētājs, bet kvalitāti. Pagājušajā nedēļā uzrakstīju kritiku un komentārus par antivirus.lv/apollo.lv rakstu, tas tapa atzīts. Atzīts tādā ziņā, ka Neonz alternatīvais digg.lv pierakstīja mani un gan caur viņu, gan caur citiem visādi ļauži salūrēja rakstu. Nedēļas laikā absolūtais līderis – 17 skatījumi. Cilvēkiem patika arī iepriekšējā bloga atskaite. Šī drošvien nepatiks – nav jau daudz to secinājumu rakstu trūkuma dēļ.

Apmeklējums dramatiski kritās. Ja pagājušajā trešdienā varēju priecīgs ziņot, ka lapu apmeklēja 68 (+-5) sasniedzot apmeklētības rekordu, tad izrādījās, ka tas bija tas gaidītais augstākais punkts pēc kura sākas lejupslīde. Noslīdēja līdz ~25 cilvēkiem – tādiem regulārajiem lasītājiem. Var izjust, ka esmu iekļuvis kādu cilvēku fīdu lasītājos iekš google.com/reader un netvibes.com kā arī, protams, Neonz lapa. 23., 24., 25. datumā blogā ielūkojās vien 1-5 cilvēki – bet svētku dēļ nevar secināt, ka tas ir tukšgaitas (nekā nerakstīšanas, rakstu neražošanas) apmeklētāju skaits. Šajā nedēļā, ja pareizi atceros, tikai reizi vai divas pakomentēju citu blogus (metode – lasi un komentē populārus blogus pārvilinot to interesentus), tāpēc nebija jaunu ieinteresēto.

Lieli prieki par fīderiem, tāpēc atsevišķa rindkopa. Izrādījās, ka pagājušās pirmās nedēļā sākotnēji neieliktais rss fīda links ir liela kļūda popularitātes celšanai. Kamēr pirmās dienas apmeklētāju skaits bija 30-60 no kuriem, drošvien, puse unikālo pat skatoties uz dienu apmeklējumu, nebija vienkārša ķekša kā pieķerties šo cilvēku fīdu lasītājos. Šobrīd pēc jauna raksta ielikšanas mana bloga galviņas iekš rss novelk 10 lasītāju. Cik cilvēku ir aiz katra lasītāja man nav zināms, bet ja skaita minimumu, tie ir 10. Itkā 10 cilvēki nav pat maz, ja salīdzina ar “lielajiem” blogiem, bet sākošam blogam 10 regulāri fīda lasītāji… tas vispār ir daudz. Neesmu jau nekāda meitene, kas liek visādus stāstus par pubertitātes problēmām, piesaistot tīkla vīrišķu uzmanību.

Maza atkāpe par digg.lv. Itkā jau es varētu ielikt rakstu digg.lv, pagaidīt vai atrastu 10 cilvēkus, kas iebalsotu rakstu un iegūt vēl bišķi linkus klāt. Bet līdz tādam eksperimentam vēl jāpagaida.

Pierādās, ka blogam ir vajadzīgi arī “iepriekšējie raksti”. Ne jau visi lūr pirmo galviņu uz ko uzķērušies meklētājā. To, ka izklaidei jābūt, zināju. Tagad satistika rāda, ka ja pat rss fīda lasītājs atnāk izlasīt jaunāko rakstu, bieži viņš izlasa arī kādu neizlasītu iepriekšējo rakstu. Tā sakot, es esmu atnācis, rādi man visu šovu un vēlams garumā un platumā.

Jāsāk varbūt publicēt personīgā daiļrade? Lasītājiem – laimīgu jauno cūkas gadu!

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: