Viedumu Vietne ar Sandi

2006-12-19

Pakladzināšana par hackers.lv

Filed under: Tech — Sandis @ 15:14

Ir tāds saits kā hackers.lv. Ja pirmoreiz dzirdat, tad tas ir saits kas tiek vismaz manā uztverē veidots kā vieta urķiem par padziļinātām niansēm dažādās tēmās, parasti os un programmu drošībā. Vispirms bija sākotnējais saits, ko uzturēja vietējie zinošie IT “krusttēvi”. Tad tur kautkam piegriezās vai arī viss buksēja un saits tika pievērts. Tad notika reanimācija, kuru vadīja kāds “māku daudz bļaut, maz darīt” ar pietiekami uzpūstu pašvērtējumu, lai pie pirmajiem lamuvārdu uguņiem atkāptos.

Tad atradās r21vo (drošvien, ka Raivo(is) un drošvien 21+ gadus vecs), kurš izsita hostingu pie netparka un izveidoja atsvaidzinātu dizainu. Šobrīd izskatās, ka hackers.lv ir kļuvis par r21vo blogu. Katrā ziņā autoru tajā projektā ir maz (jeb 1 – r21vo), raksti nāk reti un vienīgais dzīvais ir forums. Forums gan pa daļai atgādina palīdzības vietu lietotājiem, kas ir attālināti no saprašanas par, piemēram, sql inject. Salīdzinoši draugiem.lv programmēšanas forumā ir lielāka attīstība, jo tur, piemēram, “jaunie programmētgribētāji” iegūst informāciju ar kādām programmām sākt mācīties kodēt.

Ko es ar to gribu teikt? Izskatās, ka daudzi projekti stāv uz vietas organizēt nespējas dēļ. Pagaidām vismaz jaunais hackers.lv neattaisno sava vecā priekšgājēja vārdu. Iespējams, ka tur, kautkur aiz neredzamiem bitiem tiek iedzerts un pārrunāts viss nepieciešamais, taču tīkla lapa prasa publiskumu. Vairāk rakstus par tehniskām specifikācijām, ierobežojumiem, slēptām iespējām, strādājošiem piemēriem un daudz ko citu ko normāls cilvēks nevar ne pats uziet ne manuāli izlasīt. Nu ok, reizēm manuālī viss ir tikai mēs slinki. 🙂

Edited:
Izrādās vadonim ir arī savs emuārs r21vo.id.lv un viņu patiešām sauc Raivis.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: