Viedumu Vietne ar Sandi

2006-12-15

Tehnoloģiju lobijs

Filed under: Tech — Sandis @ 2:40

Iemetu aci “Īpašo uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta” mājaslapā. I. Gudele trešdien pastāstījusi par sava darba turpmākajām prioritātēm, dažas no tām man sagribējās pakomentēt.

“Izglītības sistēmas informatizācija, kas gandrīz trīs gadus bija apstādināta”.
Yay! Beidzot skolnieciņi varēs rambāt Word 2007 acis pārgriezuši! Kad es mācījos vidusskolā, tika strādāts uz 233 pentium mmx! (Pēc nostāstiem, tādi tur ir joprojām :D) Domāju gan, ka ar 64 mb atmiņu skolnieku izglītība pamatīgi atpaliek no mūsdienu Wordu un Ekseļu prasībām.

“Latvijas informācijas tehnoloģijas nozares lobēšanu ārvalstu tirgos”
Visas nozares? Vai tiešām vajag tērēt naudu, lai stāstītu, piemēram, arābiem, ka mums te ir superīgi uzņēmumi, kas māk taisīt superīgas programmas, ko viņi varētu superīgi lietot. Var jau būt, ka ārzemnieki šķībi skatās uz mūsu ražoto un to ir nepieciešams labot, bet itkā jau kvalitāti parāda tās programmas lietojamība. Ja tas ir domāts kādu produktu lobiju… tad vai ar to nav jānodarbojas pašiem uzņēmumiem?

“Ieinteresētību importēt Latvijas informācijas sistēmas izrādījušas arī tādas valstis kā Kazahstāna, Azerbaidžāna un Gruzija”
Apsveicami, valsts budžetam būs papildus ienākumi. Drīzumā drošvien gaidāmas piegādes arī uz Irāku.

“informācijas tehnoloģiju tirgū Latvijā trūkst darbaspēka, tāpēc būtu nopietni jādomā par Latvijas informācijas tehnoloģiju nozares uzņēmumu ekspansiju Baltkrievijā un Moldovā”
Kāds gejs atkal safilmēs netos ļautiņus un Lukabatjka vēl izdomās aizvērt robežu. Drošvien, ka notiks nevis ekspansija, bet lēna emigrācija.

Uzzināju, ka laukos notiek platjoslas interneta attīstība. Itkā var uzgavilēt, taču pašā centrā ti. Rīgā internets nemaz nav tik ātrs un pieejams. Cik zinu, pieeja no Latvijas uz ārzemēm un otrādi vispār ir ļoti lēna salīdzinot ar ātrumiem, kādi eksistē valstīs mazliet uz rietumiem vai tālajos austrumos (Japānā).

Lai jau pūlās, kā parasti 🙂

Advertisements

3 komentāri »

 1. Starp citu, par to Irāku nemaz nav tik smieklīgi un nereāli. Visiem zināms, ka diemžēl karš ir ļoooti liels bizness. Un pēc kara viss ir jaatjauno – infrastrukūra & pārējais.

  btw, Mikrotik to darīja Kosovā – http://www.mikrotik.com/press.html#aug2000

  Un vispār, diezgan negatīva attieksme rakstā.

  Par to pašu Rīgu – ISP te ir visas iespējas izvērsties un konkurēt, ko tie arī labprāt dara, tācu laukos konkurence ir mazāka, vai nav kā arī paša interneta nav, tāpēc ir apsveicami šādi projekti, kas attīsta lauku reģionus.

  Komentārs by ef — 2006-12-15 @ 15:03

 2. Nu par to ekspansiju uz Moldovu, un Baltkrieviju. Tur laikam, ir domaats, ka atver uznljeemumu filiaales tameejaas valstiis. Tipas, kapitaals muusu, darbaspeeks vinju. Nav man iisti skaidrs, kaa tur ir ar tiem nodokljiem. Bet, man domaat, ka Latvijai, kaa valstij, tas nav iipashi izdeviigi. Tad, kaapeec to publiceet valsts perspektivo programmu plaanaa?

  Komentārs by purva_moskjis — 2006-12-19 @ 22:54

 3. Trakākais, ka pašai valstij nav jāmeklē darbinieki. Tas jādara uzņēmumiem. Savādāk sanāk, ka es maksāju valstij, lai viņi meklētu kādam uzņēmumam darbiniekus.

  Komentārs by Sandis — 2006-12-20 @ 0:12


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: